24 listopada 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe hucznie obchodzono Dzień Pluszowego Misia.Przybyły pluszaki małe, średnie i bardzo duże, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia organizowany jest przez przedszkola z bardzo dużym zainteresowaniem.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach tj. Michał Górczyński z kl.5B i Anna Szczepańska z kl.6 B wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: ,,Odpoczywaj na wsi", organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  oraz Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

21 listopada 2023 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie uroczyście włączyła się światowe obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF Polska – organizację humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci.

17 listopada 2023 roku uczennica klasy siódmej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe – Emilia Rybak wzięła udział etapie diecezjalnym XXI Olimpiady Wiedzy Liturgicznej w Sandomierzu.

23 listopada 2023r. uczniowie klas V-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe uczcili pamięć Aleksandra Fredry i jego 230 rocznicę urodzin, podziwiając najbardziej znaną komedię hrabiego Aleksandra Fredry na dużej scenie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

17 listopada 2023 roku miłośnicy„królowej nauk” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe dla relaksu i celem odpoczynku od codziennych matematycznych potyczek i trudności w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzięli udział w turnieju, który wyłonił Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia.