Z okazji zakończenia emisji programu „Sanatorium miłości” odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli włodarze miast i miejscowości gdzie były kręcone odcinki ego właśnie programu. Na konferencji pojawił się również Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, a także Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Poseł Krzysztof Lipiec zaznaczył, że lepszego momentu i narzędzi do promocji regionu świętokrzyskiego trudno byłoby sobie wyobrazić. Podziękował wszystkim tym, którzy zaangażowali się w tworzenie piątej edycji programu.

– Mamy to. To znaczy, że udało nam się osiągnąć nasz cel – promocję ważnych miejsc w województwie świętokrzyskim poprzez Uzdrowisko Busko-Zdrój za pomocą wspaniałego formatu telewizyjnego jakim było, jest i będzie „Sanatorium miłości” – zaznaczył.

– Na naszych oczach zadziała się historia. Dzięki programowi Busko-Zdrój stało się wizytówką całego regionu – mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

– Pokazuje piękno i bogactwo tej ziemi. Świętokrzyskie jest bogate nie tylko w zabytki i sanatoria, ale przede wszystkim w dobrych i mądrych obywateli. Zapraszamy do Buska o każdej porze roku, bo wszędzie znajdą Państwo miejsca godne zobaczenia i mieszkańców chętnych do gościny – powiedział wojewoda.

W jednym z odcinków pokazany był również i nasz zabytek – Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Zamek Krzyżtopór to zabytek, który jest dumą naszego regionu, jest wyjątkowym zabytkiem klasy międzynarodowej.