6 lutego 2024 roku odbyły  „tłustoczwartkowe” warsztaty robienia pączków dla dzieci i uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe.

Koło Gospodyń Wiejskich z Ujazdu przygotowało dużą niespodziankę dla społeczności szkolnej z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie wszystkich klas udali się do pobliskiej świetlicy wiejskiej, gdzie uczestniczyły w niezwykle ciekawych warsztatach, podczas których własnoręcznie próbowali swoich sił w przygotowaniu słodkich smakołyków. Powstały pyszne pączki, oponki, faworki, czy gofry. Wszyscy mieli dużo frajdy w ich wykonywaniu. W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek wraz z sekretarz – Wiesławą Słowik.

Uczniowie wręczyli podziękowania dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ujeździe za udział w tych niecodziennych zajęciach kultywujących tradycje.Dziękuję wszystkim członkiniom KGW z Ujazdu, w tym mamom naszych uczniów za przygotowane wspaniałych warsztatów kulinarnych, za zaangażowanie w podtrzymywanie polskich zwyczajów wśród młodego pokolenia, mówi dyrektor szkoły w Ujeździe – Marcin Urbański.