16 maja 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbyło się spotkanie z  absolwentem szkoły Jakubem Chłodnickim.Przeprowadził on warsztaty z kowalstwa artystycznego dla przedszkolaków i uczniów klas I – III. Opowiadał o swoich zainteresowaniach i pasjach oraz o firmie rodzinnej „CHŁODNICKI”, w której pracuje.

Uczestnicy tych niezwykle ciekawych warsztatów dowiedzieli się, w jaki sposób powstają kute nowoczesne balustrady balkonowe,  bramy przesuwne, balustrady wewnętrzne, bramy dwuskrzydłowe itp. Dużą atrakcją była prezentacja przedmiotów wykonanych przez Zakład Kowalstwa Artystycznego „CHŁODNICKI” oraz możliwość ich dokładnego obejrzenia i wysłuchania informacji dotyczących ich wykonania.Nie zabrakło również wspomnień z czasów szkolnych.

Dziękuję Panu Jakubowi Chłodnickiemu za przyjęcie mojego zaproszenia, mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański. Takie spotkania z absolwentami w murach szkolnych są zawsze niezwykle interesujące i sentymentalne, ponieważ można powspominać czasy, kiedy zasiadali oni w ławkach szkolnych – dodaje dyrektor.

{gallery layout="flow"}galerie/kowaaal{/gallery}