23 lutego 2023 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe wzięli udział w niezwykle zajmujących warsztatach przeprowadzonych przez absolwentkę szkoły – Aleksandrę Dobroć.

Podczas spotkania z młodzieżą pani Ola opowiedziała o codziennych obowiązkach związanych z nauką i studiami farmaceutycznymi oraz swoich licznych zainteresowaniach. Wspominała również lata spędzone w murach szkoły w Ujeździe. Bardzo ciekawym punktem zajęć był wykład dotyczący budowy skrzypiec, na których gra i które są jej wielką pasją. Pani Ola  zagrała zachwycające utwory między innymi z filmu „Piraci z Karaibów”, który niezwykle przypadł wszystkim do gustu. Uczniowie poznali także flet i zasady gry na tym instrumencie. Zaangażowanie i aktywny udział młodzieży świadczył o dużym zaciekawieniu tematem. 

Pani Ola otrzymała pamiątkowe podziękowania z rąk dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcina Urbańskiego. Dzisiejsze warsztaty to bardzo cenna lekcja w ramach doradztwa zawodowego. Dziękuję pani Oli za intersujące zajęcia i podzielenie się swoim zamiłowaniem do muzyki i gry na skrzypcach. Myślę, ze będą one inspiracją dla naszych uczniów do działania i rozwijania swoich umiejętności, mówi dyrektor szkoły.