W Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe w ramach Tygodnia Języków Obcych realizowany był szkolny projekt edukacyjny pod hasłem: „Języki obce oknem na świat”, którego głównym celem było zachęcanie do nauki języków obcych, rozwijanie kompetencji językowych oraz przybliżanie kultury krajów obcojęzycznych poprzez zabawę i ciekawe inicjatywy. W obchody zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Uczniowie pogłębiali i rozwijali znajomość języka angielskiego poprzez różnorodne gry i zabawy językowe, prezentacje multimedialne, rozwiązywanie quizów językowych, odgrywanie scenek, czytanie książek. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oglądały bajki anglojęzyczne, słuchały historyjek obrazkowych oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i grach utrwalających słownictwo.

W szkole zorganizowano spotkanie z dyrektor Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach – Dominiką Religą, która przedstawiła pierwszoklasistom znane pozycje literatury anglojęzycznej i zapoznała ich ze słynnymi bohaterami książek, jak np. Sherlock Holmes, czy Kubuś Puchatek.Ponadto uczniowie klasy I własnoręcznie przygotowali swoje pierwsze słowniczki obrazkowe. W dzień podsumowujący obchody Tygodnia Języków Obcych zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody z rąk dyrektora szkoły – Marcina Urbańskiego. Klasa III uczestniczyła w warsztatach z języka francuskiego przeprowadzonych przez panią Ewelinę Pilchowiec-Góral. Podczas lekcji trzecioklasiści zapoznani zostali z ciekawostkami i zwyczajami Francji, podstawowymi słowami i wyrażeniami w języku francuskim, słuchali piosenek, grali w grę językową.Uczniowie klas IV-VIII przygotowywali plakaty na temat kultury, zwyczajów, zabytków oraz sławnych osobowości związanych z Wielką Brytanią. Powstałe prace zostały wyeksponowane na wystawce szkolnej.

Wszystkie aktywności podejmowane w ramach corocznych obchodów Tygodnia Języków Obcych spotykają się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy przy okazji dobrej zabawy rozwijają umiejętności językowe. Nietypowe  i innowacyjne rozwiązania promujące naukę języków obcych i angażujące uczniów do działania pozytywnie wpływają na ich motywację do przyswajania wiedzy i przełamywania barier językowych, mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański.