Uczniowie z Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe intensywnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku nie tylko kultywując tradycje świąteczne, ale również angażując się w liczne działania organizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu.

W grudniu w szkole obchodzono Światowy Dzień Wolontariusza, na który przygotowano specjalne podsumowanie działań wolontariackich realizowanych w bieżącym roku szkolnym. Powstała wystawa prac młodych wolontariuszy i zdjęć akcji, w których uczestniczyli. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował konkurs bożonarodzeniowych kartek z życzeniami, które następnie zostały wysłane do emerytowanych pracowników szkoły. Ponadto wolontariusze przygotowali bożonarodzeniową dekorację okna szkolnego symbolizującą szopkę betlejemską, a także wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Łańcuch dobra” wykonując kilkusetmetrowy papierowy łańcuch oraz ogólnopolskiej zbiórce „Zbudujmy dzieciom dom hospicyjny” zbierając datki do puszek na budowę hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Dla oddziałów przedszkolnych zorganizowano warsztaty, podczas których maluchy wykonywały stroiki świąteczne poznając jednocześnie najważniejsze tradycje bożonarodzeniowe. Do tworzenia dekoracji dzieci użyły przeróżnych materiałów: drewna, kory, orzechów czy papieru. Wspólnie spędzony czas umilały dźwięki kolęd i świąteczne piosenki w wykonaniu dzieci.

W czasie nauczania zdalnego członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli się także w domowe przygotowania świąteczne chętnie pomagając rodzicom i dziadkom w przedświątecznych obowiązkach. Uczniowie ubierali choinki, piekli pierniczki, lepili pierogi, pomagali w robieniu zakupów i porządkowaniu domów. Po świętach podjęli wolontariat noworoczny angażując się w pomoc zwierzętom. Wolontariusze opiekowali  się swoimi domowymi ulubieńcami, a także dokarmiali ptaki, czy zbierali karmę dla schroniska zwierzęcego.