W Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe zbierane są plastikowe nakrętki w ramach akcji „BĄDŹMY EKO DLA MARCELKA”. To już kolejna inicjatywa o charakterze charytatywnym. Placówka organizuje liczne działania mające na celu niesienie bezinteresownej pomocy.

Zbiórka cieszy się dużym powodzeniem i zaangażowaniem całej społeczności szkolnej.Nakrętek szybko przybywa. Dzieci z oddziałów przedszkolnych chętnie wrzucają zebrane nakrętki solidaryzując się z rówieśnikiem i ucząc się pomagania innym już od najmłodszych lat. Na potrzeby akcji szkoła pozyskała duży metalowy pojemnik w kształcie serca ufundowany przez radnego Rady Gminy Iwaniska – Władysława Orkisza oraz Roberta Orkisza i Zdzisława Orkisza. Serce zostało przekazane na ręce dyrektora PSP w Ujeździe – Marcina Urbańskiego w obecności wójta Gminy Iwaniska – Marka Stańka.

Dziękuję radnemu Rady Gminy Iwaniska – Władysławowi Orkiszowi oraz Panom Robertowi i Zdzisławowi za wykonanie i przekazanie metalowego serca na nakrętki, które z pewnością posłuży do przeprowadzania wielu akcji dobroczynnych. Wójtowi Gminy Iwaniska – Markowi Stańkowi dziękuję za wspieranie wszystkich działań na cele charytatywne w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe – mówi dyrektor Marcin Urbański.