W dniu 3 września 2022r. w miejscowości Kamieniec z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli władz mundurowych oraz mieszkańców Kamieńca odbyło się uroczyste poświęcenie średniego wozu strażackiego ratowniczo-gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków oraz mieszkańców miejscowości Kamieniec, której przewodniczył proboszcz parafii Mydłów ks. Tomasz Kwaśnik wraz z ks. dr  Andrzejem Rusakiem, ks. Mateuszem Ziębą oraz kapelanem strażaków ks. dr Markiem Bieniaszem. Następnie odśpiewano hymn narodowy oraz uroczyście podniesiono flagę narodową.

Po zakończonej mszy głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska, który przywitał zaproszonych gości: posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca, Zastępcę Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorza Rajcę, starostę powiatowego Tomasza Stańka, wicestarostę Małgorzatę Jalowską, Przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, Radnych Rady Miejskiej w Iwaniskach, Sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska Wiesławę Słowik, kierowników jednostek oraz Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Iwaniska.

 „Strażacy z Kamieńca na to zasługują. O ich aktywności świadczy niesiona pomoc ponieważ zawsze są tam, gdzie ich system ratowniczo – gaśniczy wezwie, dają z siebie wszystko aby honorowo świadczyć pomoc ludziom. Dlatego życzę Wam tego aby ten samochód jak i cała Wasza służba była przede wszystkim ukierunkowana na to abyście zawsze byli gotowi podołać wyzwaniom, które nie zawsze są nam znane. W tej służbie dla ojczyzny poświęcajcie czas na doskonalenie swoich postaw, nie dajcie się zaskoczyć a jeśli trzeba będzie nieść pomoc stawajcie zawsze na wysokości zadania.” – powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

„Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy na zakup średniego samochodu strażackiego. Podziękowania te należą się przede wszystkim Posłowi Krzysztofowi Lipcowi, za współpracę oraz pomoc”. - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek i złożył życzenia w imieniu swoim, całej społeczności oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska podziękował również za przybycie oraz zaangażowanie, wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy na zakup średniego samochodu strażackiego . Kolejną część uroczystości stanowiły gry i zabawy, które przygotowało Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. Na wszystkich uczestników uroczystości czekały pyszności, o które zadbał Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek, przygotowane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Iwaniskach. Na zakończenie uroczystości uczestnicy zabaw otrzymali z rąk Burmistrza małe upominki.