15 stycznia 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe zorganizowano uroczyste spotkanie środowiskowe  z okazji  Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na tę wyjątkową uroczystość licznie przybili zaproszeni goście – babcie i dziadkowie uczniów.

Obecni byli również: wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Iwaniska – Zofia Kowalska, przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego – Zofia Kokosa, radny Rady Gminy Iwaniska – Władysław Orkisz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański, przewodnicząca Rady Rodziców – Aneta Chłodnicka, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – Dorota Sobczyk, rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność uczniowska.

Babcie i Dziadkowie to źródło ciepła, radości i miłości, to po prostu bardzo dobrzy ludzie, o których nigdy nie wolno nam zapominać. Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie! Z okazji Waszego święta życzymy Wam  dużo zdrowia i szczęścia,  pomyślności, radości i zadowolenia,rozpoczął Marcin Urbański – dyrektor szkoły.


Na ten wyjątkowy dzień uczniowie przygotowali dla swoich ukochanych babć i dziadków program artystyczny –bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny pt. „Gdzie jest nasze Betlejem?”. Ten niezwykle poruszający spektakl ukazywał problemy współczesnego świata:zabieganych, skupionych na sobie ludzi, którzy kuszeni są wystawami oraz promocjami.Młodzi aktorzy ze szkoły w Ujeździe recytowali wiersze oraz wcielali się w role swoich bohaterów z  poszczególnych scen. Grę uczniów uzupełniała piękna dekoracja.Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniały wszystkich świąteczną radością i sprawiały, że dało się jeszcze odczuć klimat Bożego Narodzenia. Następnie głos zabrał ksiądz Adam Pikula, który odmówił modlitwę w intencji babć i dziadków.

Po modlitwie scenę przekazano małym artystom z oddziałów przedszkolnych i klas I – III, którzy przedstawili program  adresowany do babć i dziadków z okazji ich święta. Z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali piękne życzenia płynące z dziecięcych serc.Dobrze, że jest taki dzień jak dzisiaj, w którym mogę wyrazić swoją wdzięczność za waszą wrażliwość, opiekuńczość, pracowitość oraz poświęcenie. W imieniu władz samorządowych Gminy Iwaniska składam wam najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, 100 lat życia oraz wszystkiego o czym marzycie, mówił wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek. Uczniom ze szkoły w Ujeździe gratuluję umiejętności aktorskich i dziękuję za wszystkie inicjatywy służące integracji środowiska lokalnego, dodał Marek Staniek.

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie samodzielnie wykonanych  upominków i poczęstunek, który przygotowali niezawodni rodzice uczniów. Tego dnia odbył się również Kiermasz Noworoczny koordynowany przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz Szkolną Kasę Oszczędności. W jego przygotowanie bardzo aktywnie włączyła się Rada Rodziców, na czele z przewodniczącą – Anetą Chłodnicką.