22 czerwca 2022 roku członkowie Klubu Rowerowego „Badacze Historii” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe zakończyli sezon rowerowy w roku szkolnym 2021/2022 wycieczką w Góry Pęchowskie i do Kopca.

Cykliści dotarli na Cmentarz Legionistów w Górach Pęchowskich, gdzie poznali historię bohaterów biorących udział w bitwie pod Konarami. W drodze uczestnicy wyprawy zatrzymali się przy obelisku upamiętniającym bój o Przepiórów. Mogli tam także podziwiać zabytkowy dworek. Niezwykle ciekawym punktem wycieczki była wizyta w Osadzie Neolitycznej w Kopcu. Rowerzyści uczestniczyli tu w bardzo interesujących i angażujących  neolitycznych warsztatach kulinarnych. Własnoręcznie wyrabiali ciasto i przygotowywali podpłomyki, które mogli smakować po upieczeniu. Zajęcia szybko wszystkim przypadły do gustu.Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Pełna wrażeń wycieczka rowerowa była okazją do podziwiania pięknej i malowniczej trasy oraz aktywnego spędzenia dnia. Docenili to zwłaszcza czwartoklasiści, którzy otrzymali karty rowerowe i po raz pierwszy uczestniczyli w takiej formie aktywności.