Uczniowie klasy piątej i szóstej na czele z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcinem Urbańskim wyruszyli na pielgrzymkę rowerową do Sulisławic, której głównym celem był udział w sandomierskim spotkaniu młodych.

Rowerzyści z Ujazdu uczestniczyli w uroczystej mszy świętej na Diecezjalny Dzień Młodych sprawowanej przez biskupa sandomierskiego – Krzysztofa Nitkiewicza w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach. Ponadto odwiedzili zbiorowy grób „Jędrusiów” i ich dowódcy Władysława Jasińskiego spoczywających na tamtejszym cmentarzu i wysłuchali krótkiej prelekcji historycznej na temat oddziału partyzanckiego i prowadzonych przez niego działań. W drodze powrotnej uczestnicy rajdu zatrzymali się pod kościołem św. Józefa w Klimontowie, a także podziwiali krajobraz przy zalewie w Szymanowicach.

Piąto i szóstoklasiści pokonali ponad 50 kilometrową trasę. Długi dystans nikogo jednak nie zniechęcił. Wszyscy bogaci w nowe przeżycia i doświadczenia, pełni energii i humoru wrócili do Ujazdu późnym wieczorem.

Był to już kolejny rajd członków Klubu Rowerowego „Badacze Historii” ze szkoły w Ujeździe mający na celu aktywne spędzanie czasu wolnego, a tym samym kolejna wycieczka rowerowa na Dni Młodych.