12 stycznia 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe zorganizowany został I. Pieszy Orszak Trzech Króli. Symbolem święta jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Kacper, Melchior i Baltazar wraz ze swymi orszakami wyruszają z różnych miejsc, by spotkać się przy żłóbku Dzieciątka Jezus i wspólnie złożyć mu hołd.

Uczestnicy pochodu z koronami w trzech różnych kolorach przeszli w barwnym korowodzie z Ujazdu do Iwanisk wyrażając w ten szczególny sposób swą radość z Narodzenia Pańskiego. W pochodzie szli: Maryja z Józefem i dzieciątkiem, Trzej Królowie, uczniowie w kolorowych przebraniach mędrców ze wschodu oraz nauczyciele z dyrektorem szkoły – Marcinem Urbańskim na czele. Koordynatorem wydarzenia był ks. Patryk Gładkowski.

Przy wspólnym śpiewaniu kolęd bożonarodzeniowych przemarsz dotarł do stajenki w kościele w Iwaniskach, by oddać pokłon narodzonemu Jezusowi. Następnie uczestnicy udali się do Urzędu Miasta i Gminy Iwaniska, gdzie po zaśpiewaniu kolęd i odczytaniu Ewangelii złożyli życzenia noworoczne burmistrzowi Miasta i Gminy Iwaniska – Markowi Stańkowi, sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska – Wiesławie Słowik oraz pracownikom urzędu.

Na zakończenie wspólnego świętowania na wszystkich czekały słodkie upominki przygotowane przez burmistrza i sekretarz, którzy przy tej okazji pogratulowali również wielu inicjatyw oraz innowacyjnych działań wychowawczych realizowanych w szkole w Ujeździe.