16 stycznia 2023 roku uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach muzycznych przeprowadzonych przez rodzica, a zarazem absolwenta szkoły – Tomasza Ścibisza.

Pan Tomek przybliżył tajniki pracy muzyka w ramach doradztwa zawodowego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak zaczęła się jego przygoda z muzyką, czym się zajmuje na co dzień. Mówił o sowich zainteresowaniach, pasjach oraz grze w zespole muzycznym. Wszyscy z olbrzymim zaciekawieniem słuchali utworów wykonanych na gitarze i saksofonie. Wielką frajdę sprawiła uczniom możliwość gry na tych instrumentach. Każdy chciał przez chwilę poczuć się jak muzyk i podjąć próbę zagrania melodii. Zafascynowani uczniowie zadawali mnóstwo dociekliwych pytań.

W podziękowaniu za przeprowadzone warsztaty dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański wręczył panu Tomkowi pamiątkowy dyplom. Miło dzisiaj gościć w murach naszej szkoły jej absolwenta i rodzica naszych uczniów – Tomasza Ścibisza. Dziękuję mu za tak pasjonujące, a zarazem pochłaniające zajęcia, które z pewnością długo pozostaną w pamięci uczniów z Ujazdu rozwijając tym samym ich pasje muzyczne, mówi dyrektor szkoły.