Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu promujące aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia.  W ramach tej inicjatywy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w licznych  działaniach sportowych podczas zajęć z języka angielskiego oraz w świetlicy szkolnej.

Szkoła świętowała Europejski Tydzień Sportu realizując projekt: „Sportowy angielski”, w ramach którego nauka języka została połączona z  aktywnością ruchową uczniów. Działania obejmowały różnorodne gry oraz zabawy wymagające aktywności fizycznej, a także znajomości  słownictwa i struktur obcojęzycznych. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia fizyczne uczestnicząc w ulubionych grach i zabawach ruchowych polegających na reagowaniu całym ciałem. Poprzez liczne aktywności dynamiczne mogli spożytkować energię utrwalając jednocześnie słowa i zwroty w języku angielskim. Ciekawe zabawy plenerowe wymagające ruchu i rozwijające motorykę zachęcały do wykonywania komend, poleceń, gestów.

Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące sportu utrwalające znajomość słownictwa oraz uświadamiające o znaczeniu aktywnego stylu życia dla zdrowia i kondycji człowieka.

Zorganizowane zostały również warsztaty udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez  ratownika medycznego – Daniela Kijankę. Po raz kolejny uświadomił on dzieciom, jak ważna jest znajomość podstawowych technik ratowania ludzi i jak ważne jest wpajanie tych zasad od najmłodszych lat. Najciekawszym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na  fantomie. Pod czujnym okiem ratownika i według jego wskazówek przedszkolaki i uczniowie klas I – III mieli  możliwość przeprowadzenia masażu serca oraz resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Wszystkie działania prowadzone w ramach szkolnego projektu edukacyjnego: „Sportowy angielski” były okazją do łączenia nauki języka obcego z rozwojem aktywności fizycznej oraz do podnoszenia świadomości tego, że ćwiczenia fizyczne są fundamentem zdrowego życia.