Dnia 23 kwietnia 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Mydłowie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, na którą zgromadziła się cała społeczność szkolna.

 Motywem przewodnim przedstawienia było hasło: „Ziemię mamy tylko jedną”!

 W czasie inscenizacji uczniowie wcielili się w role roślin, zwierząt i w ciekawy sposób przedstawili zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, a także ukazali wpływ zachowań ludzi na przyrodę. Zaprezentowali również taniec roślin i zwierząt żyjących na łące przy dźwiękach utworu muzycznego, wykazując poczucie rytmu i uzdolnienia w tym zakresie. Podali też wiele cennych wskazówek dotyczących segregacji odpadów.

 „Mali aktorzy” znakomicie odegrali swoje role. Otrzymali gromkie brawa, gdyż zachwycili odbiorców, prezentując wdzięk i poczucie humoru. 

 Całości dopełniły piękne stroje przygotowane przez rodziców, którzy zawsze angażują się w działania szkoły.

 W tym dniu w szkole odbył się też koncert piosenki ekologicznej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały: Dominika Brodawka z klasy I oraz Klaudia Kołomańska i Martyna Szemraj z klasy VI.

 Dyrektor szkoły – Pani Dorota Snopek wyraziła podziękowania dla uczniów klasy I, II, III, VI oraz nauczyciela – Pani Mirosławy Tutak za włożony wkład pracy i prezentację pięknego spektaklu o tematyce ekologicznej.