W dniu 5 czerwca 2024 r. uczniowie klasy VIII i dwie uczennice z klasy 6b wraz z opiekunami odwiedzili stolicę Polski - Warszawę.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb przedstawiających słynnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także zwiedzając Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki, Biały Dom i Wodozbiór. Ciekawym przeżyciem było spotkanie z pawiami i licznymi wiewiórkami.

Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki gdzie z 30 piętra (tj. z wysokości 114m) na tarasie widokowym podziwialiśmy panoramę Warszawy. Naprawdę  było co oglądać!

Ostatnim etapem naszej podróży była Galeria ,, Złote Tarasy’’. W mieszczących się tam punktach gastronomicznych zjedliśmy posiłek, zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną.

Jeszcze przez chwilę zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru.

Uważamy, że wycieczka była udana. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca, zrobiliśmy wiele zdjęć, była cudowna pogoda i atmosfera.