Przed nami Święta Bożego Narodzenia – czas radosny, pełen miłości i ciepła rodzinnego. Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne. Jest to czas, na który czekają wszyscy, a największą radość w tym okresie przeżywają najmłodsi.

W naszej szkole czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy od ozdabiania szkoły i przedszkola. Już od pierwszych grudniowych dni dzieci wraz z nauczycielkami dekorowały szkołę świątecznymi dekoracjami, ubierały choinkę w bombki, światełka oraz własnoręcznie wykonane ozdoby i łańcuchy, które osiągały rekordową długość. W tym roku, ze względów na pandemię, szkoły nie mógł odwiedzić św. Mikołaj. Nie zapomniał jednak o dzieciach. Zrobił dużą niespodziankę, zostawiając dużą paczkę z prezentami dla każdego dziecka oraz list skierowany do dzieci.

17 grudnia dzieci z naszej szkoły zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Wszystkim podobało się wycinanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie. Kolejna porcja wypieków za rok.

18 grudnia dzieci wraz z nauczycielkami uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym, podczas którego łamały się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne oraz śpiewały wspólnie kolędy. W trakcie przygotowań do swiąt nasza Filia zawsze pamięta o osobach potrzebujących i samotnych. W tym roku dołączyliśmy do akcji " Zbieramy nakrętki dla Emilki Tamborskiej" oraz dzieci zrobiły kartki świąteczne dla osób starszych i samotnych. Nasze działania wspierają bardzo mocno rodzice uczniów i przedszkolaków, za co serdecznie dziękujemy.