W miniony piątek 21.kwietnia 2023 r. w ramach obchodów DNIA ZIEMI dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe w pięknych ekologicznych strojach, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, pod opieką nauczycieli i wychowawców uczestniczyli w 5. edycji akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego!

W ramach przedsięwzięcia przedszkolaki wspólnie ze swoimi starszymi kolegami sprzątali swoją małą ojczyznę, oczyszczając ze śmieci pobliskie tereny zielone.Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wydarzenie stanowiło przykład dla młodego pokolenia, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko jednorazowe włączenie się w akcje ekologiczne mające na celu zbiórkę odpadów, ale zmiana nawyków w codziennym życiu.

Tego dnia społeczność szkolna z Ujazdu obchodziła również swój Ekologiczny dzień bez plecaka pakując swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. W szkole były widoczne wózki, kosze na zakupy, pojemniki na ciasto, skrzynki na narzędzia,pudełka po proszku do prania, torby ekologiczne eko-plecaki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Wszystko po to, aby pokazać, że większość przedmiotów codziennego użytku da się wykorzystać ponownie, aby w ten sposób chronić środowisko naturalne.