W niedzielę 30 czerwca 2024 roku podczas uroczystej sumy w kościele parafialnym w Iwaniskach odbyło się pożegnanie księdza Patryka Gładkowskiego, który dekretem biskupa został przeniesiony do posługi w parafii Gorzyce.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe towarzyszyła księdzu Patrykowi w czasie pożegnalnej mszy. W imieniu wszystkich uczniów podziękowania złożyła katechecie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Paluch. Słowa wdzięczności skierowali także rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców – Anetą Chłodnicką.

Dyrektor szkoły – Marcin Urbański żegnając księdza Patryka mówił: Księże Patryku byłeś naszym przyjacielem na trudne czasy. Zawsze z wielką odwagą stawałeś w obronie prawdy sprzeciwiając się niesprawiedliwości. Zawsze wyciągałeś swoją pomocną dłoń do tych, którzy potrzebowali wsparcia.  Zawsze mogliśmy liczyć na Twoją pomoc. Uczyłeś nas, jak swoim życiem codziennym świadczyć o tym, że jest się prawdziwym chrześcijaninem. Życzymy Ci błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask na dalsze lata posługi kapłańskiej.

KsiądzPatryk Gładkowski pracował w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe jako katecheta przez ostanie trzy lata. Zyskał sympatię uczniów dzięki swojej charyzmie i życzliwości.