W styczniu 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe zorganizowana została zbiórka na leczenie 4-letniego Marcela Wójcika z Rytwian.

Zbiórka trwała przez cały tydzień i z dnia na dzień nabierała szybszego tempa. Były pierniki, ciastka, babeczki, pączki, popcorn, słodycze, wypieki i inne przekąski przekazane przez niezawodnych rodziców. Członkowie wolontariatu zajęli się organizacją i przeprowadzeniem kwesty oraz przygotowaniem słodkich pyszności. Nikt nie pozostał obojętny. Cała szkoła okazała życzliwość i ruszyła z pomocą. Do inicjatywy dołączyły również Koła Gospodyń Wiejskich z Kujaw, Radwana i Ujazdu. Szkolną akcję wsparł także wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek.

Dyrektor PSP w Ujeździe i Szkolny Klub Wolontariatu składają gorące podziękowania rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w prowadzoną zbiórkę okazując wielkie serce. Ogromne zaangażowanie i zainteresowanie społeczności szkolnej i lokalnej przyczyniło się do szybkiego zapełnienia puszek.