Światowy Dzień Pluszowego Misia organizowany jest przez przedszkola z bardzo dużym zainteresowaniem.

W tym czasie przedszkolaki biorą udział w różnych zabawach, gdzie tematem przewodnim jest pluszowy niedźwiadek. Pluszowy Miś jest towarzyszem dzieci w świecie sielankowej zabawy oraz strażnikiem największych tajemnic.

 W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Mydłowie, brały udział we wspólnej misiowej zabawie. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Przedszkolaki lubią misie, misie lubią przedszkolaki.’’ Dzieci  w tym szczególnym dla nich dniu przyszły do oddziału przedszkolnego ze swoimi pluszowymi pupilkami – misiami. Pluszowy miś stał się faworytem wszystkich dzieci.

 W tym dniu wychowawczyni grupy „Kotki’’ – pani Anna Majsak, zorganizowała dla dzieci wiele „misiowych niespodzianek." Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia przez dzieci swojego pluszowego misia i zapoznania z historią powstania pluszowego misia oraz wysłuchania nowinek z życia misiów. Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci uważnie słuchały opowiadania o misiach, trafnie odgadywały quizy o nich. Przedszkolaki brały udział w zabawach dydaktycznych takich jak: Gatunki niedźwiedzi – układanka, Dodawanie klamerkowe, Dobieranka – co do czego pasuje?, Porządkowanie według wielkości. Zorganizowane były również zabawy z misiem przy piosenkach: „Pluszowy  Miś," „Mój Miś,’’ „My Teddy Bear,’’ „Pokochaj Pluszowego Misia.’’ W tym dniu wszystkie dzieci rewelacyjnie bawiły się. Były naprawdę zachwycone obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanymi w oddziale przedszkolnym. Na zakończenie wychowankowie stwierdzili jednogłośnie, że pluszowy miś jest ich najlepszym przyjacielem oraz wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie z gigantycznym misiem, który gościł u nich w tym dniu.