Kwiecień to miesiąc, w którym zwracamy szczególną uwagę na problemy zdrowia, a to ze względu na to, że 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, a w roku 2023 dodatkowo świętowaliśmy 75 rocznicę powstania WHO – Światowej Organizacji Zdrowia.

W związku z tym w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach zwróciliśmy uwagę na problemy zdrowotne poprzez różne  działania:

  • W klasach I-III odbyła się pogadanka na temat znaczenia produktów zawierających białko w diecie dziecka.
  • Ponadto w klasach I-III odbył się konkurs kulinarny pod hasłem „WIOSENNY MASTERCHEF”. Celem konkursu było:
  • Propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania.
  • Zachęcanie do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych.
  • Zachęcanie do pomocy rodzicom w pracach kulinarnych.

 Uczniowie przygotowywali posiłki w domu, a następnie przesyłali zdjęcia wykonanych potraw łącznie z przepisami. Ostatecznie wśród uczniów klas I-III:

I miejsce zajął uczeń klasy 2a Kowalski Antoni.

II miejsce zajął uczeń klasy 2a Chrapek Michał.

III miejsce zajęły uczennice z klasy 2b Kargulewicz Blanka i z klasy 2a Siwonia Aleksandra.

W klasach 4-8 odbył się konkurs pod hasłem ZDROWE DANIE NA ŚNIADANIE”.

 Konkurs polegał na przygotowaniu posiłku – odpowiedniego śniadania dla ucznia w wieku szkolnym, zgodnie z zasadami racjonalnego odżywiania oraz zbilansowanej diety. Ponadto oceniane były także,  estetyka podania i przygotowanie stołu. Uczniowie poszczególnych klas wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą na temat przygotowywanych posiłków. Dodatkowym zadaniem było opowiadanie           o przygotowanych potrawach w języku angielskim.

Ostatecznie wśród 10 klas starszych biorących udział w konkursie:

I miejsce zajęły klasy 4a i 5b.

II miejsce klasa 4b.

III miejsce klasa 8c.

Dzięki zaangażowaniu szkolnego koordynatora projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” pani Beaty Prokop oraz Szkolnej Rady Rodziców uczniowie zostali nagrodzeni upominkami oraz dyplomami z rąk pani wicedyrektor Jolanty Andzel. Do konkursu, a tym samym dbania o własne zdrowie zachęcała Pani dyrektor Anna Michalska- Kapsiak.