17 lipca 2020 roku wystartował handel na nowym placu targowym w Iwaniskach. Na razie przenoszą się tam handlowcy, którzy do tej pory korzystali ze starego placu targowego.

Plac targowy w Iwaniskach oficjalnie oddany do użytku został dwa tygodnie temu. Kosztował prawie 3 miliony 200 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło prawie milion złotych. Powiat opatowski wspomógł inwestycję kwotą 300 tysięcy złotych. Gmina Iwaniska z budżetu wyłożyła milion 891 tysięcy złotych.

Wybudowano parterowy budynek handlowo – gastronomiczny, stragany, parking dla samochodów osobowych i dostawczych. Są również utwardzone chodniki, a także parkingi, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, cztery miejsca dla samochodów o większym gabarycie, niedużych samochodów dostawczych, 48 miejsc dla samochodów osobowych. Budynek handlowo – gastronomiczny jest jednobryłowym budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym. Stragany to lekkie konstrukcje drewniane, z dachem jednospadowym, umożliwiające łączenie ich w większe obiekty.

„Mój Rynek” przeznaczony jest do sprzedaży produktów rolno-spożywczych, ekologicznych, a także przemysłowych, z naciskiem na promocję lokalnych produktów. Dla lokalnych rolników przeznaczono 26 boksów, dla producentów ekologicznych- kolejnych 6.

Co najważniejsze, obiekt jest oświetlony hybrydowymi latarniami solarnymi. Zasilanie za pomocą paneli fotowoltaicznych i turbiny wiatrowej, zapewni 79 procent zapotrzebowania na energię elektryczną.

Gmina na razie nie zmieniła cen za korzystanie z miejsc handlowych, ale w niedalekiej przyszłości zapewne ulegnie to zmianie. Zostaną ogłoszone przetargi na wydzierżawienie miejsc w pawilonie, w tym na prowadzenie kawiarni. Docelowo plac targowy w Iwaniskach ma być czynny przez cały tydzień.