01 września 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego z udziałem wójta Gminy Iwaniska – Marka Stańka, radnego Rady Gminy Iwaniska – Władysława Orkisza oraz przewodniczącej Rady Rodziców – Anety Chłodnickiej.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły – Marcin Urbański kierując słowa do zebranych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Po przedstawieniu spraw organizacyjnych podziękował wójtowi – Markowi Stańkowi za ciągłe wspieranie szkoły i docenianie jej sukcesów oraz realizowanych działań. Szczególne słowa uznania kieruję w stronę Pana wójta. Dzięki Pana zaangażowaniu rozbudowywane jest zaplecze dydaktyczne naszej szkoły. Panie wójcie to Pan wydobył z naszych uczniów coś, co można nazwać pragnieniem sukcesu. To Pan zawsze chwali naszych uczniów, a oni chcąc zasłużyć na te pochwały jeszcze bardziej się starają. Dziękuję za to, że dzięki Pana staraniom nasza szkoła będzie otwarta dla uczniów i przedszkolaków codziennie od godziny 7.00 do 17.00– mówił dyrektor szkoły w Ujeździe.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego ksiądz Patryk Gładkowski odmówił modlitwę w intencji szkoły oraz poświęcił plecaki, podręczniki i przybory szkolne. Uczniowie z Ujazdu nie zapomnieli także o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu zapalili symboliczne znicze w pobliskich Miejscach Pamięci Narodowej.