W dniu 14 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste otwarcie mieszkań socjalnych w Krępie oraz piknik rodzinny w ruinach Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, w którym uczestniczyli: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Prezes Świętokrzyskich Struktur Prawa i Sprawiedliwości Poseł na Sejm Krzysztof Lipiec, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, Przewodniczący Rady Gminy Iwaniska Wiesław Kowalczyk, Sekretarz Gminy Iwaniska Wiesława Słowik, Dyrektorzy szkół i instytucji kultury oraz zaproszeni goście.

Budowa mieszkań socjalnych w miejscowości Krępa to przedsięwzięcie, które oficjalnie zakończyło się w ubiegłym roku, było dofinansowane około 3 milionami złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Około miliona złotych samorząd dołożył z własnego budżetu. W budynku powstało 20 mieszkań, w tym 14 dwupokojowych, cztery jednopokojowe i dwa trzypokojowe. W części południowej działki teren został zagospodarowany i znajduje się tam między innymi plac zabaw dla dzieci, nowoczesna oczyszczalnia ścieków oraz zbiorniki na gaz.

– Są w naszej gminie rodziny, które z niecierpliwością czekały na budowę mieszkań socjalnych - mówi Marek Staniek, - Nie mają pieniędzy na budowę własnych domów, często są to samotne matki wychowujące małe dzieci. Szukaliśmy sposobu, aby pomóc takim osobom. W odpowiedzi na te potrzeby, powstał projekt budowy mieszkań socjalnych. To naprawdę ładny budynek, mamy nadzieję, że zostanie przez mieszkańców poszanowany.

Uroczystego przecięcia wstęgi z okazji otwarcia mieszkań socjalnych w miejscowości Krępa dokonali: władze samorządu gminy Iwaniska na czele z Wójtem Markiem Stańkiem; zaproszeni goście: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, Wojewoda  Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz najmłodsi mieszkańcy budynku.

Po ceremonialnym otwarciu mieszkań socjalnych w Krępie zaproszeni goście wraz z gospodarzami udali się na piknik rodzinny do Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Na zamkowym dziedzińcu uroczyście powitała wszystkich Sekretarz gminy Iwaniska Wiesława Słowik. Następnie poloneza zatańczył zespół Dworzanie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m. in. wesołe miasteczko z torem przeszkód, malowanie twarzy, kolorowe warkocze i zajęcia plastyczne, a wszystko  połączone było z promocją rządowego programu 500+. Pracownicy Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach przygotowali dla dzieci gry i zabawy z nagrodami. W czasie trwania zabaw Wójt Marek Staniek wraz z zaproszonymi gośćmi przekazał dzieciom upominki  i podziękował wszystkim za przybycie.