W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach odbyła się wyjątkowa Msza Święta w intencji babć i dziadków uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe. Uroczysta suma sprawowana była przez ks. Leszka Zajezierskiego - dziekana Dekanatu Opatowskiego oraz ks. Krzysztofa Religę.

W tym roku dzieci i młodzież z Ujazdu wraz z rodzicami przygotowali piękne i nietypowe podziękowanie dla swoich babć i dziadków w postaci Mszy Świętej z okazji ich święta. Uczniowie pod opieką księdza Adama Pikuli włączyli się w przygotowanie oprawy liturgicznej. Wspólna modlitwa była wyrazem podziękowań dzieci i rodziców dla kochanych babć i dziadków za okazywaną miłość, poświęcany czas, opiekę i przekazywane doświadczenie.

Msza Święta z okazji Dnia Babci i Dziadka to najlepszy prezent, jaki młode pokolenie może podarować swoim najbliższym,  zwłaszcza w tych trudnych czasach, jakich żyjemy. Uczy zarówno szacunku do starszego pokolenia, wartości rodzinnych, jak i tradycji religijnych, mówi dyrektor szkoły – Marcin Urbański.

Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia, inicjatywa bardzo się im podobała, a te wyjątkowe życzenia naszych dzieci długo pozostaną w ich pamięci, dodaje przewodnicząca Rady Rodziców – Aneta Chłodnicka.