10 maja 2024r. odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach kolejne z działań w ramach projektu „Niebieskie Igrzyska” we współpracy z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka pod hasłem „RAZEM DLA AUTYZMU”.

Honorowym patronatem akcję objął Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Pan Marek Staniek. W tym dniu gościliśmy: Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Mydłowie Panią Dorotę Snopek wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Panią Annę Niziałek i uczniów, Panią Emilię Tomczyk Przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie Pana Tomasza Partykę i Pana Mariusza Kadelę wraz z uczniami. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Pani Anna Michalska – Kapsiak powitała wszystkich zgromadzonych uczestników. Na początku odsłuchaliśmy hymn „Niebieskich Igrzysk”, który towarzyszył nam podczas wspólnych zabaw i gier.

W pierwszej części spotkania w sposób bardzo emocjonalny, piękny i wzruszający uczniowie klasy IV b Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach przybliżyli innym tak trudny do pokazania świat dziecka, którego zaburzenia w odbiorze rzeczywistości sprawiają wiele trudności, niosą problemy, wywołują nieporozumienia.

W dalszej część odbyły się gry stołowe i zabawy zręcznościowe, wszyscy uczestnicy mieli sposobność zagrać w piłkarzyki, tenis stołowy, mini bilard oraz w cymbergaj. Gry cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponadto drużyny przeżywały wspaniałe emocje podczas turnieju piłki nożnej na boisku szkolnym.

W tym dniu nie mogło zabraknąć pięknego tańca do słów piosenki pt: „Niebieski sweterek” wykonanego przez uczniów klasy IV a i IV b pod opieką pani Elżbiety Dziamy.

Podziękowania kierujemy do uczniów i ich nauczycieli, którzy byli razem z nami tego szczególnego dla nas dnia. Koordynatorami przedsięwzięcia byli: nauczyciel wychowania fizycznego Pan Grzegorz Starba, Pani Aneta Kargulewicz, Pani Paulina Kita oraz Pani Katarzyna Szymańska.