29 sierpnia 2021r. odbyły się Parafialno - Gminne Dożynki w Iwaniskach z Wójtem Gminy Iwaniska Markiem Stańkiem oraz proboszczem Parafii Iwaniska ks. kan. Leszkiem Zajezierskim. Mimo kapryśnej pogody Święto Plonów było okazją do radosnej zabawy mieszkańców. 

Dożynki rozpoczęły się Mszą Dziękczynną w kościele pod wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej pod przewodnictwem proboszcza parafii, który pobłogosławił bochny chleba przyniesione przez przedstawicieli poszczególnych sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich.

Po nabożeństwie, w którym udział wzięli mieszkańcy i władze gminy korowód dożynkowy przeszedł na targowisko „Mój Rynek”, gdzie odbyła się część oficjalna, a następnie część rozrywkowa dożynek. Chleb wypieczony
z tegorocznych zbóż Wójtowi Gminy Markowi Stańkowi przekazali starostowie dożynek Iwona Madej- wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich
w Kujawach oraz Gabriel Majsak- radny rady gminy Iwaniska. Tegorocznym gospodarzem święta było sołectwo Kujawy.

Po części oficjalnej w której Wójt Gminy dziękował rolnikom za ich codzienny trud i życzył jak największych zbiorów i jak najmniej kaprysów pogody przyszła pora na część artystyczną. Na scenie wystąpili: zespół Dworzanie z PSP w Iwaniskach oraz uczniowie z PSP w Ujeździe i Mydłowie.

Degustację regionalnych staropolskich potraw przygotowało jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Iwaniska. Pojawiło się także kilkunastu wystawców zarówno z gminy jak i ościennych miejscowości, którzy prezentowali swój dorobek artystyczny oraz własne produkty.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych, jedną z nich były zawody pożarnicze oraz dmuchaniec. Na zakończenie zaproszono na zabawę taneczną z zespołem Prestige. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.