W gminie Iwaniska, w Krępie są już gotowe mieszkania socjalne. Do tego celu wykorzystano budynek po dawnej szkole. - Są osoby, które latami czekały na mieszkania socjalne - mówi Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. 

To obiekt składający się z dwóch brył połączonych łącznikiem mieszczącym dwie kondygnacje nadziemne. W budynku powstało 20 mieszkań. W części południowej działki teren został zagospodarowany i znajduje się tam między innymi plac zabaw dla dzieci, nowoczesna oczyszczalnia ścieków oraz zbiorniki na gaz płynny.

– Są w naszej gminie rodziny, które z niecierpliwością czekały na budowę mieszkań socjalnych – podkreśla Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. – Nie mają pieniędzy na budowę własnych domów, często to samotne matki wychowujące małe dzieci. Takim osobom musimy pomóc, to jest nasz obowiązek. W odpowiedzi na te potrzeby, projekt został zrealizowany z sukcesem - zaznacza wójt Staniek.

- Bardzo cieszy mnie to, że zostały one wykonane z najwyższą starannością i w najwyższym standardzie. Każde z dwudziestu mieszkań posiada domofon, kuchnię wyposażoną w kuchenkę gazową oraz zlewozmywak, łazienkę z pełnym wyposażeniem. Dodatkowo w budynku została stworzona świetlica, która ma służyć wszystkim mieszkańcom sołectwa Krępa. Co najważniejsze, mieszkańcy nowopowstałego budynku będą mieli ciepło, które zapewni im ogrzewanie gazowe - opisuje wójt.

Projekt został zrealizowany i współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020  w ramach Działania 7.3 „Infrastruktura zdrowotna i społeczna” Osi VII „Sprawne usługi publiczne” dla projektu pn. „Przebudowa budynku komunalnego w miejscowości Krępa na mieszkania socjalne” w systemie „zaprojektuj-wybuduj”.