11 czerwca 2022 r. na stadionie sportowym w Iwaniskach  odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek oraz Gminne Centrum Biblioteki i Kultury
w Iwaniskach.

Słoneczna sobota była pełna fantastycznej zabawy. Tego dnia na najmłodszych mieszkańców miasta i gminy czekało mnóstwo atrakcji, o które zadbał Pan Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek. Dmuchany plac zabaw, maskotka Chase, malowanie twarzy, modelowanie długich balonów, bańki mydlane, gry i zabawy, które poprowadziła Sekretarz Miasta i Gminy Wiesława Słowik wraz  z pracownikami GCBiK w Iwaniskach. Pan Burmistrz zadbał również o darmowe smakołyki dla dzieci: gofry, frytki, popcorn i watę cukrową, które przygotowały  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Iwanisk.

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Opatowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Iwanisk, dzieci dowiedziały się jak na co dzień wygląda służba w policji oraz straży pożarnej oraz jakim sprzętem jednostki te się posługują.  Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Iwaniska zaprezentowała pokazy ratowniczo – gaśnicze. Słoneczna pogoda oraz bogaty program dostosowany do różnego wieku uczestników okazały się niezwykle ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną zabawę! Mamy nadzieję, że Gminny Dzień Dziecka sprawił radość wszystkim, którzy tego dnia byli z nami.