W środę 15 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej we Włostowie odbył się etap powiatowy XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Bezpieczeństwo na Piątkę.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy zdobytej z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania a także przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania czasu w szkole oraz podczas wypoczynku letniego i zimowego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Uczestnicy przystępowali do konkursu w trzyosobowych drużynach. Zawodnicy mieli do wykonania 3 zadania: test wiedzy ogólnej o zasadach bezpieczeństwa, test wiedzy zawierający zasady ruchu na skrzyżowaniach oraz zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Najlepsi  okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadowiu i to właśnie oni będą reprezentować powiat opatowski podczas finału wojewódzkiego. Miejsce drugie wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Opatowie, miejsce 3 drużyna ze Szkoły Podstawowej w Iwaniskach.
Wszystkim uczestnikom gratulacje złożyli Wójt Gminy Lipnik Andrzej Grządziel, Dyrektor Szkoły Podstawowej we Włostowie Małgorzata Krakowiak, Prezes PGKiM w Opatowie Lidia Bek, Kierownik Oddziału Terenowego KRUS w Opatowie Ireneusz Ciepiela, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie mł. bryg. Sylwester Kochanowicz oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie ml. insp. Andrzej Skowroński.