W sobotę 5 października 2022r. pszczelarze z terenu gminy Iwaniska świętowali Dzień Pszczół. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą zamówioną w intencji pszczelarzy przez burmistrza miasta i gminy Marka Stańka, którą  odprawił proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach ks. kan. Leszek Zajezierski  dziekan dekanatu opatowskiego.

We mszy świętej uczestniczyli poseł na sejm RP Krzysztof Lipiec, dyrektor biura poselskiego Małgorzata Pruś, burmistrz  Marek Staniek, sekretarz Wiesława Słowik, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy Henryk Szczepański oraz pszczelarze z terenu gminy.

„Misją Dnia Pszczół jest ich ochrona i uświadamianie społeczeństwa nad znaczeniem ich istnienia w naszym życiu. Jeśli wyginęłyby pszczoły to życie na ziemi by się skończyło” – powiedział proboszcz w czasie mszy. Po mszy świętej zaproszeni goście udali się do Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Burmistrz Iwanisk powitał wszystkich gości i podziękował pszczelarzom za ich pracę.  „Zasługujecie na szacunek nie tylko podczas święta pszczół, ale przez cały czas. Pomyślmy tylko o tym, że większość owoców i warzyw, którymi się zajadamy, nie miałoby szansy wyrosnąć, gdyby nie pszczoły” powiedział burmistrz. „Zasługi pszczół są nieocenione. Dzięki tym owadom mamy choćby miód i pyszne owoce. Wymarcie pszczół oznaczałoby dla świata prawdziwą katastrofę ekologiczną i dosłownie – początek końca„ powiedział poseł Krzysztof Lipiec i przyznał, że sam codziennie pije miód i dzięki temu czuje, że jest w dobrej kondycji. Następnie część artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli poprowadziła sekretarz miasta i gminy Wiesława Słowik. Na koniec prezes Rejonowego Koła pszczelarzy podziękował Burmistrzowi za zorganizowanie uroczystości.