17 maja 2023 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem szkoły i jednocześnie funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie – Piotrem Kowalskim.

Pan Piotr przybliżył charakterystykę pracy w policji, opowiadał o służbie, obowiązkach, potrzebnych wymaganiach, które należy spełnić, najciekawszych aspektach oraz trudnych momentach. Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo i niewłaściwe zachowania oraz ich konsekwencje. Fachowe warsztaty przeprowadzone przez specjalistę cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczniów, którzy niezwykle ochoczo zakładali kajdanki, poznawali cechy munduru, czy oglądali rekwizyty policyjne z podziwem zapatrując się na służbę w policji.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański złożył podziękowania panu Piotrowi za poświęcony czas oraz przeprowadzanie pouczającej lekcji wręczając mu jednocześnie pamiątkowy dyplom. Dziękuję Piotrowi Kowalskiemu – mojemu uczniowi za wyjątkowo interesujące spotkanie, przekazanie cennych informacji dotyczących zawodu policjanta i podzielenie się swoimi doświadczeniami. Było nam niezwykle miło gościć go w murach naszej szkoły, mówi dyrektor PSP  w Ujeździe – Marcin Urbański.