Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe zdobyła III miejsce w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” na szczeblu regionalnym, a tym samym nagrodę pieniężną w kwocie 1800 złotych.

Szkoła z Ujazdu uczestniczyła w Ogólnopolskim konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” w ramach 7. edycji programu TalentowiSKO. Udział Szkolnej Kasy Oszczędności okazał się sukcesem. Realizując założenia konkursowe SKO zgromadziło na książeczce ponad 22 tysiące złotych, co pozwoliło zająć 3. miejsce na etapie regionalnym.

Podczas całorocznych zmagań konkursowych w szkole podjęto szereg działań promujących systematyczne oszczędzanie. Uczniowie brali udział w przedstawieniach, licznych konkursach, akcjach oraz zbiórkach na wyznaczone cele.

Sukcesu pogratulowali: wójt gminy Iwaniska– Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Iwaniska – Zofia Kowalska, radny Rady Gminy Iwaniska – Władysław Orkisz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Aneta Chłodnicka  składając wyrazy uznania na ręce dyrektora szkoły– Marcina Urbańskiego i opiekuna SKO – Anny Gołyskiej.

Gratuluję Szkolnej Kasie Oszczędności z Ujazdu kolejnego już wysokiego osiągnięcia w dziedzinie bankowości i oszczędzania oraz zaangażowania, które przynosi korzystne efekty, mówi wójt – Marek Staniek.