W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia 2024r. odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach, II Szkolny Konkurs Prozdrowotny pod hasłem „Zdrowe danie na śniadanie”.

Konkurs polegał na przygotowaniu posiłku zalecanego dla ucznia szkoły podstawowej - śniadania, zgodnie z zasadami racjonalnego odżywiania. Uczniów powitała Pani Dyrektor Anna Michalska – Kapsiak,która jednocześnie zachęciła zarówno do zdrowego odżywiania i zdrowej rywalizacji.

Posiłek przygotowywały  3 – osobowe zespoły z poszczególnych klas od IV do VII.  Uczniowie zaangażowali się bardzo w wykonanie zadania,przygotowali smaczne przekąski śniadaniowe, wykazując jednocześnie znajomość i stosowanie zasad zdrowego, racjonalnego odżywiania. Można było popróbować pysznych kanapek, sałatek warzywnych, przekąsek na bazie tortilli, był chlebek brokułowy i szaszłyki owocowe, a nawet pyszna zupa dyniowa. Do tego soki i koktajle owocowe czy woda mineralna. Ponadto ciasteczka na bazie płatków owsianych czy same owsianki z jogurtem i owocami oraz racuszki z jabłkami. Wszystko palce lizać.

Oprócz tego oceniane były również: estetyka przygotowania i podania  oraz przedstawienie wiadomości o przygotowanych potrawach w języku polskim i angielskim, wypowiedzi w języku angielskim oceniane były przez nauczyciela anglistę.

Trzyosobowe jury oceniło jakość przygotowanych posiłków ale także estetykę i samodzielność przygotowywania potraw oraz sposób podania i tak wyróżniono:

I miejsce klasa 6a w składzie: Partyka Julia, Szczepańska Julia i Ścibisz Rozalia.

II miejsce klasa 6b w składzie: Bednarska Julia, Sławska Roksana i Szczepańska Anna.

III miejsce klasa 4b w składzie: Kijanka Natalia, Suska Anna i Grześkiewicz Piotr.

Pozostali uczestnicy zajęli wspólnie IV miejsce. Werdykt ogłosiła i pogratulowała uczniom Pani Wicedyrektor Jolanta Andzel.

Konkurs przygotowały i nadzorowały: p. Beata Prokop nauczyciel biologii i p. Aneta Kargulewicz – pedagog szkolny.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału za rok.