W ramach kampanii informacyjno - promocyjnej zachęcającej mieszkańców województwa świętokrzyskiego do szczepień przeciw COVID-19 Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz przeprowadzi kampanię polegającą na możliwości skorzystania przez osoby, które w dniach 1grudnia 2021 - 27 grudnia przyjmą drugą lub trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 z bezpłatnych biletów na wybrane seanse w kinie Helios w Kielcach, wybrane spektakle teatralne w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach bądź jednodniowe pobyty w Uzdrowisku Busko Zdrój S.A. i możliwość skorzystania z czterech wybranych zabiegów.

Uczniowie klas III A i III B Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach w okresie od 21 września 2021 r. do 23 listopada 2021 r. uczestniczyli w projekcie powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”.

Samorządowcy powiatu opatowskiego dołączyli do akcji „Murem za polskim mundurem”. Dzisiaj na Rynku w Opatowie za pośrednictwem mediów przekazali swoje wsparcie dla strażników granicznych, policjantów, a także żołnierzy, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej

W niedzielę 28 listopada 2021 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe modlili się za zmarłych w Kościele Parafialnym św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach.

Dnia 10 listopada 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klasy 7 b i 4 b .

Przedszkolaki i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, wśród których też są dzieci urodzone za wcześnie uczciły Światowy Dzień Wcześniaka. Była to wspaniała okazja do tego, aby zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na wyzwania związane z rozwojem i potrzebami dzieci przedwcześnie urodzonych.

W sobotę 13 listopada 2021 r. dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanej drogi w miejscowości Radwan. Inwestycja dotyczyła remontu drogi gminnej o nr 327012 T Radwan przez wieś o dł. 736 mb.