22 marca 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbyły się „Rodzinne Warsztaty Wielkanocne”, w których udział wzięli: burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej – Zofia Kowalska, przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego – Zofia Kokosa, radny Rady Miejskiej w Iwaniskach – Władysław Orkisz, dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański, rodzice na czele z przewodniczącą – Anetą Chłodnicką i wiceprzewodniczącą – Moniką Rybak, dziadkowie oraz uczniowie i wychowankowie oddziału przedszkolnego.

W dniu 23.03.2023r. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W dniu 10 marca w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbył się Dzień Sołtysa. Z okazji tego święta zorganizowany został występ przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, który rozpoczął całą uroczystość.

21 marca 2023 roku Publiczną Szkołę Podstawową w Ujeździe odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Wizyta odbyła się w ramach kanonicznej wizytacji Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach. W spotkaniu uczestniczyli: dziekan Dekanatu Opatowskiego – ks. Leszek Zajezierski, burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek, dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie.

7 marca 2023 roku członkowie SKO z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Ujeździe odwiedzili Bank Spółdzielczy w Staszowie.

O tym, że wiedza chemiczna może przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się uczniowie Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe, dla których nauczyciel chemii – Agnieszka Ochocka-Bednarska wspólnie z zainteresowanymi uczniami z klasy ósmej i klasy trzeciej przygotowała i przeprowadziła dnia 16.03.2023 r. pokaz doświadczeń.

Z okazji zakończenia emisji programu „Sanatorium miłości” odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli włodarze miast i miejscowości gdzie były kręcone odcinki ego właśnie programu. Na konferencji pojawił się również Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, a także Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.