W dniu 17 maja 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej  w Iwaniskach odbyło się w kl. IV B i kl. III A  spotkanie z przedstawicielami KRUS-u w Opatowie.

Laureatami konkursu ,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” byli: Michał Górczyński, Lena Dawiec, Dominik Sierant oraz Lena Suska, którzy dostali wspaniałe nagrody.                                                                                                                                                                                                                     

Dyplomy za udział w tymże konkursie otrzymali również: Kacper Wójcik, Blanka Kargulewicz, Małgorzata Wójcik, Magdalena Gołyska, Karol Nowak, Jakub Zdyb, Karol Ozdoba, Amelia Stępień, Michał Chrapek, Nikola Górczyńska.

Następnie wszyscy uczniowie tych klas brali udział w edukacyjnych zajęciach pt.: ,,Bezpiecznie w gospodarstwie rolnym”.  Kręcili kołem, losowali zagadnienia i odpowiadali na pytania dotyczące:

- obsługi maszyn rolniczych,

- obróbki drewna w gospodarstwie

- obsługi zwierząt

- prac z wykorzystaniem substancji chemicznych

- prac na wysokości i w szkodliwych warunkach .

Nasi uczniowie świetnie znają problematykę bezpieczeństwa związaną z pracą w gospodarstwie rolnym.

Uwieńczeniem edukacyjnych zajęć było wręczenie nagród uczniom: Natalii Szostak, Alanowi Woźniakowi i Lenie Jandzie.Wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.

Michał Górczyński brał również udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na ,,Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym”.Prace naszego ucznia zostały wyróżnione przez członków Komisji Wojewódzkiej. Michał wykazał się dużym talentem plastycznym oraz wiedzą na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji oraz zasad ochrony środowiska naturalnego. Uroczyste podsumowanie konkursów na etapie wojewódzkim odbędzie się dn. 05.06.2023r, na terenie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów.