czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
W RAMACH PROJEKTU Z WIARĄ W PRZYSZŁOŚĆ ODWIEDZILI PODZAMCZE CHĘCIŃSKIE

Uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych  w Iwaniskach, Ujeździe, Wygiełzowie, Mydłowie oraz Jastrzębskiej Woli wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Podzamcza Chęcińskiego.

Wycieczka odbyła się  w ramach projektu „Z wiarą w przyszłość”, który realizowany jest  przez Gminę Iwaniska/Gminny Zespół Ekonomiczno –Administracyjny Szkół w Iwaniskach.

Główną atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie podziwiali trójwymiarowe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwaLeonardo da Vinci. –Dzięki dofinansowaniu we wszystkich szkołach udało nam się zorganizować dodatkowe zajęcia z matematyki, języka angielskiego i informatyki. Uczniowie klas IV – VI mają również możliwość uczestniczenia w zajęciach teatralnych, a  szóstoklasiści w zajęciach z  doradztwa zawodowego – mówi Marek Staniek, wójt Gminy Iwaniska. Otrzymane wsparcie pozwoliło również na organizację dwóch darmowych wyjazdów edukacyjnych do Krakowa oraz Podzamcza Chęcińskiego – dodaje wójt.

W Centrum Nauki Leonardo da Vinci uczniowie z Gminy Iwaniska odkrywali tajemnice z dziedziny fizyki i matematyki, poznali postać włoskiego mistrza oraz ideę idealnych proporcji ludzkiego ciała. Mogli poznać jak funkcjonuje ludzkie ciało, zobaczyć jak człowiek oddycha, jak bije ludzkie serce, zmierzyć potęgę swego skoku, skontrolować refleks i koncentrację, sprawdzić zawartość wody w swoim organizmie, zmierzyć pojemność płuc.W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu edukacyjnego udali się na ciepły posiłek, finansowany z budżetu projektu.

 
wstecz   dalej »