niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
Zakończenie karnawału 2018 i Tłusty Czwartek w Klubie Seniora

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału przed wielkim postem według znanego powiedzenia „Tłusty Czwartek pączkami fetuje, a Popielec ścisły post szykuje”.

Dnia 8 lutego br. Wójt Gminy Iwaniska i Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach zorganizowali dla członków i sympatyków Klubu Seniora karnawałowe tzw. „Ostatki” połączone wraz z „Tłustym Czwartkiem”. W ten dzień nikomu nie wypada odmówić zjedzenia pączka.

Seniorzy z radością przybyli na spotkanie. Był to czas na wspólne delektowanie się przygotowanymi potrawami, a także czas na wspomnienia, wymianę doświadczeń kulinarnych, wspólne śpiewanie i słuchanie przebojów z lat 90-tych i 60-tych.. Seniorzy to grupa niezwykle rozśpiewanych osób. Wspólnie z Seniorami świętował Pan Wójt Gminy Iwaniska, Marek Staniek. Przygotowana została także wystawa prac ręcznych o tematyce wielkanocnej, które zostały wykonane przez uczestniczki Klubu Seniora – panią Zofię Domagałę, panią Genowefę Janik, panią Stanisławę Szczepańską i panią Elżbietę Kardas. Spotkanie zostało uwiecznione wspólnymi fotografiami.

Radość ze wspólnej zabawy była ogromna. To był wspaniały niezapomniany wieczór pełen pozytywnych wrażeń i wspomnień.

 
wstecz   dalej »