środa, 24 kwiecień 2019
 
 
Narodowe Święto Niepodległości w gminie Iwaniska
11 listopada to dla Polski i dla Polaków dzień niezwykle ważny. Dlatego każdego roku mieszkańcy gminy Iwaniska czynnie uczestniczą w obchodach tego święta. Tegoroczne uroczystości rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości do kościoła pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny koncelebrowaną przez wikariuszy - Ks. mgr Krzysztofa Religę i Ks. mgr Rafała Golonkę. Po Eucharystii nastąpił przemarsz do Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach (budynek gimnazjum), gdzie delegacje złożyły kwiaty i wieńce pod popiersiem Patrona Szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie w wyjątkowej scenerii odbył się program artystyczny „Jeszcze Polska nie zginęła póki ją kochamy” upamiętniający drogę Polaków do odzyskania niepodległości w wykonaniu uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej.

Podziękowania przybyłym złożył Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, który odniósł się zarówno do tradycji obchodzonego święta jak również do realizacji postulatu nowoczesnego patriotyzmu na gruncie gminy – Małej Ojczyzny. Szczególne podziękowania skierował do młodych artystów za wspaniały, wzruszający spektakl artystyczny.


 
wstecz   dalej »