piątek, 24 maj 2019
 
 
SPOTKANIE INTEGRACYJNE W KUJAWACH
 

Świetlica wiejska w Kujawach prowadzi wiele działań mających na celu integrację środowiska lokalnego oraz aktywnie współpracuje z Publiczną Szkołą Podstawową w Ujeździe.

W niedzielne popołudnie, 3. lutego 2019 roku, radny Rady Gminy Iwaniska – Gabriel Majsak, sołtys sołectwa Kujawy – Piotr Niziołek wraz z  Kołem Gospodyń Wiejskich w Kujawach już po raz drugi zorganizowali spotkanie integracyjne dla mieszkańców sołectwa Kujawy.

Głównym punktem uroczystości były jasełka bożonarodzeniowe wystawione przez grupę teatralną ze szkoły w Ujeździe pod kierunkiem Anny Gołyskiej,  nauczyciela języka angielskiego oraz księdza Rafała Golonki. Młodzi aktorzy zarówno wzruszali, jak i bawili  bardzo licznie zgromadzonych mieszkańców Kujaw i okolicznych miejscowości oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański. Publiczność z olbrzymim zaciekawieniem i skupieniem wsłuchiwała się w orędzie miłości  płynące ze stajenki betlejemskiej. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów z Ujazdu. W przedstawieniu pojawił się również motyw patriotyczny nawiązujący do 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.To było przepiękne przedstawienie, które dostarczyło nam wielu wzruszeń, mówił wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek. Dziękuję organizatorom za wszystkie inicjatywy służące integracji środowiska lokalnego, które są realizowane w sołectwie Kujawy –dodał wójt. Uroczystość zakończył radny Rady Gminy Iwaniska – Gabriel Majsak, który podziękował uczniom z Ujazdu za występ oraz mieszkańcom sołectwa  i rodzicom uczniów za tak liczne przybycie. W sposób szczególny dziękuję wójtowi Gminy Iwaniska – Markowi Stańkowi za osobiste zaangażowanie, które przyczyniło się do powstania świetlicy w Kujawach – powiedział radny Gabriel Majsak.

Ostatnim punktem spotkania integracyjnego był poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kujaw.

 
wstecz   dalej »