piątek, 24 maj 2019
 
 
W SZKOLE W UJEŹDZIE PODSUMOWANO I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 Dzień 5. lutego 2019 roku był dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe wyjątkowy i pełen wrażeń. W szczególny sposób podsumowali oni swoje osiągnięcia oraz wyniki w nauce.

W spotkaniu tym uczestniczyli: dyrektor szkoły Marcin Urbański, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Na wstępie dyrektor podsumował osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2018/2019, w tym m.in.: średnie ocen, frekwencję oraz wzorowe oceny z zachowania. Przypomniał również o sukcesach uczniów w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Pogratulował im sukcesów, ale również podziękował za ich wytrwałość i aktywność w różnorodnych zajęciach  pozalekcyjnych, akcjach charytatywnych, które odbywają się  zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 to: Monika Orkisz (kl. VIII), Kamila Kargul (kl. VIII), Klaudia Ścibisz (kl. VII), Aleksandra Sobczyk (kl. VII), Wiktoria Sobczyk (kl. VII), Krystian Winiarski (kl. VII), Maria Strzyż (kl. VII), Kacper Sobczyk (kl. VI), Kacper Ścibisz (kl. V), Jakub Kargul (kl. V), Bartłomiej Włodarski (kl. IV).

Dyrektor podziękował także nauczycielom, rodzicom i pracownikom niepedagogicznym za wspólną pracę, która przynosi tak wspaniałe efekty. Pragnę również złożyć podziękowanie wójtowi Gminy Iwaniska – Markowi Stańkowi, za życzliwość i opiekę nad naszą Szkołą oraz za wspieranie wszelkich działań służących dobru uczniów, mówi dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański. Dzięki staraniom i zaangażowaniu Pana wójta świat naszych uczniów staje się bardziej radosny i kolorowy – dodaje dyrektor.

Na zakończenie wystąpili sami uczniowie,  którzy pod kierunkiem Anny Maj – opiekunki koła teatralnego, przygotowali spektakl teatralny „Edukacja jest droższa od złota”. Rodzicie ze wzruszeniem podziwiali aktorskie i wokalne talenty swoich dzieci. Sala gimnastyczna przybrała wystrój starożytnej Grecji, a uczniowie klasy siódmej i piątej zamienili się w greckich bogów. W trakcie przedstawienia panowała wyjątkowa atmosfera, a uczniowie wykazali się niezwykłą pracowitością i pomysłowością.

 
wstecz   dalej »