niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
W SZKOLE W UJEŹDZIE ZBIERALI DARY DLA PODOPIECZNYCH PRZYTULISKA NA WIŚNIOWEJ

Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „RAZEM NA ŚWIĘTA”, w ramach której zorganizowano zbiórkę dla bezdomnych psów mieszkających w schronisku dla zwierząt „Przytulisko na Wiśniowej” w Sandomierzu.

Świąteczna zbiórka karmy, pożywienia i innych potrzebnych akcesoriów w celu wsparcia sandomierskiego schroniska rozpoczęła się 5 grudnia 2018 roku w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na korytarzach rozwieszono plakaty promujące zbiórkę i zachęcające do włączenia się w niesienie pomocy psom mieszkającym w „Przytulisku na Wiśniowej”.

10 stycznia 2019 roku w ramach podsumowania akcji „RAZEM NA ŚWIĘTA” uczniowie wraz z opiekunami: dyrektorem PSP w Ujeździe – Marcinem Urbańskim i  koordynatorem szkolnego koła charytatywnego – Anną Gołyską, odwiedzili schronisko w  Sandomierzu. Wizyta u „czworonożnych przyjaciół” pozwoliła poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania i pracy schroniska od wewnątrz. Uczniowie przekonali się, jak żyją bezdomne psy, poznali ich historie i losy, dowiedzieli się także o opiece i obowiązkach wolontariuszy, czy  też procedurze adopcji. Spotkanie z wolontariuszami schroniska i ich podopiecznymi dostarczyło wielu emocji i wzruszeń, gdyż każde zwierzę posiada trudne i bolesne doświadczenia.

Grupa wolontariuszy w imieniu społeczności szkolnej z Ujazdu przekazała na ręce szefowej sandomierskiego schroniska – Moniki Kowalskiej 27 kg karmy suchej, 32 kg karmy mokrej, 20 kg ryżu, kaszy i makaronu oraz ręczniki papierowe.

Akcja „Razem na Święta” to jedno z wielu działań charytatywnych organizowanych na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe. Pomoc dla bezdomnych psów szerzy ideę wolontariatu, uczy szacunku dla zwierząt oraz odpowiedzialności za ich właściwe traktowanie, mówi Marcin Urbański – dyrektor szkoły. Na ręce Pani Moniki Kowalskiej składam serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom z „Przytuliska na Wiśniowej” za niezwykłą lekcję szacunku i wrażliwości wobec „naszych braci mniejszych”. Dziękuję również rodzicom naszych uczniów, którzy bardzo aktywnie włączyli się w akcję niesienia pomocy dla podopiecznych sandomierskiego schroniska  – dodaje Marcin Urbański.

 
wstecz   dalej »