czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

            W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było:

- upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,

- popularyzacja pieśni patriotycznych,

- umacnianie świadomości narodowej,

- kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i o ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność.

            Organizacją konkursu zajęli się nauczyciele historii i muzyki PSP w Iwaniskach: B. Grześkiewicz, M. Michalska Baran, A. Świderski, i S. Krakowiak.

            Konkursowi przyświecało hasło: ”Pieśnią Patriotyczną Niepodległość Polski Świętujemy”. Temat niepodległości był też obecny na plakatach, które stanowiły wystrój hali sportowej. Prace zostały wykonane  przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na lekcjach plastyki, historii, i wiedzy o społeczeństwie.

            W uroczystości, którą otworzyła pani dyrektor Anna Michalska  Kapsiak  wzięła udział  cała społeczność szkolna, obecni byli również rodzice. Wszyscy byli pod wrażeniem występujących 21 artystów. Konkurs prowadzony był przez uczniów klasy III a gimnazjum: W. Haremską i R. Szymańskiego. Prezentowane utwory były  na wysokim poziomie. Komisja w składzie: pani wicedyrektor Z. Radzimowska, oraz nauczyciele muzyki: S. Bienięnda i S. Krakowiak wyłoniła najlepszych uczestników.  W kategorii klas IV – VI, pierwsze miejsce zajął zespół  z klasy IV a „Mali Patrioci”, którzy zaprezentowali "Pieśń Małego Patrioty". Nasi najmłodsi wykonawcy zostali przygotowani przez wychowawcę - panią E. Dziamę. Drugie miejsce wyśpiewała uczennica klasy V b Weronika Sośniak, trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy VI a: W. Rucińska i Kamil Ruciński za wykonanie piosenki "Rozkwitały pąki białych róż".   W kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum, przyznano dwa pierwsze miejsca dla uczennicy III b  Julii Mordon, która zaśpiewała pieśń pt. „Mury” oraz dla duetu z klasy VII b. uczennice: Natalia Charymska i Katarzyna Rożek zaprezentowały utwór pt. „Dziewczyna z granatem”. Drugie miejsce zajęła  uczennica klasy VIII a W. Gruszka za utwór "Tyle nadziei, tyle młodości". Komisja przyznała dwa trzecie miejsca dla K. Grabowiec, uczennicy  klasy III a, która zaśpiewała pieśń "Orzeł biały", i G. Kowaluk uczennicy klasy VIII b za utwór "Ojczyzna". Dyplomy dla wszystkich uczestników i nagrody książkowe dla laureatów zostały wręczone przez Wójta Gminy Iwaniska pana Marka Stańka, który przybył na konkurs i pogratulował  uczestnikom wspaniałych występów.

 
wstecz   dalej »