niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
Mieszkania socjalne już przygotowywane

Rozpoczęła się przebudowa budynku po byłej szkole w Krępie. Powstanie tu 20 mieszkań socjalnych.

Zgodnie z podpisaną umową w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla projektu pn. „Przebudowa budynku komunalnego w miejscowości Krępa na mieszkania socjalne” władze gminy Iwaniska rozpoczęły inwestycję wyczekiwaną przez mieszkańców gminy.

Na budowę mieszkań socjalnych gmin pozyskała dotację w wysokości trzech milionów złotych.

- Budowa mieszkań socjalnych to jeden z priorytetów – zapowiada wójt Marek Staniek. – Zapotrzebowanie na tego typu pomoc jest w naszej gminie duże. Dlatego, odpowiadając na te potrzeby, złożyliśmy projekt do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

20 mieszkań socjalnych powstanie w Krępie. 14 mieszkań dwupokojowych, 4 jednopokojowe i dwa mieszkania trzypokojowe. Wokół budynku powstanie cala infrastruktura i placem zabaw dla dzieci i miejscami parkingowymi. 

Budynek komunalny będzie obiektem składającym się z dwóch brył połączonych łącznikiem mieszczącym dwie kondygnacje nadziemne. W budynku przewidziano 20 mieszkań, w części południowej działki planowany jest plac zabaw.

- Są w naszej gminie rodziny które z niecierpliwością oczekują budowy mieszkań socjalnych – mówi wójt Marek Staniek. – Nie mają pieniędzy na budowę własnych domów, często to samotne matki wychowujące nieletnie dzieci. Takim osobom musimy pomóc, to nasz obowiązek. Dlatego wspólnie z radą gminy szukaliśmy możliwości pozyskania pieniędzy na budowę mieszkań socjalnych. Wiedzieliśmy, że musimy to zrobić jak najszybciej.Dzięki temu już wkrótce będziemy mogli pomóc potrzebującym. Cieszę się, że nasz projekt został zakwalifikowany i otrzymał dofinansowanie.

 

 
wstecz   dalej »