Informacja dotycząca złożenia zgłoszenia o posiadanym zbiorniku bezodpływowym (szambie) lub przydomowej oczyszczalni ścieków

Szanowni Państwo,

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022, poz. 2519) nałożyła od 1 stycznia 2023 roku na wszystkie gminy w Polsce obowiązek prowadzenia elektronicznych ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) na nieczystości ciekłe oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

Wobec powyższego zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Miasta i Gminy Iwaniska o wypełnienie druku zgłoszenia o posiadanym zbiorniku bezodpływowym (szambie) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i złożenie powyższego druku do Urzędu Miasta i Gminy Iwaniska do dnia 15kwietnia 2023 r.

Powyższe zgłoszenie spowodowane jest koniecznością zaktualizowania danych posiadanych przez Urząd i dostosowania ich do aktualnych przepisów prawa.

W przypadku niezłożenia zgłoszenia Urząd będzie zobowiązany do samodzielnego zebrania danych (w formie kontroli na terenie Państwa posesji) w zakresie posiadanego zbiornika na nieczystości ciekłe/przydomowej oczyszczalni ścieków.

Druk zgłoszenia jest do pobrania:

  • w Urzędzie Miasta i Gminy  Iwaniska – Referat Gospodarki Wodnej i Kanalizacyjnej (pok. 2)
  • na stronie internetowej Gminy Iwaniska oraz na stronie BIP Gminy Iwaniska
  • u sołtysów

Prosimy o dostarczenie wypełnionego i podpisanego druku zgłoszenia do:

  • Urzędu Miasta i Gminy  Iwaniska -  Referat Gospodarki Wodnej i Kanalizacyjnej (pok.2)
  • pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Iwaniskach  ul. Rynek 3 27-570 Iwaniska
  • za pomocą Platformy  ePUAP: /27j6hs1ie7/skrytka
  • na adres email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

link do Iwaniska.bip  zgłoszenie zbiorników bezodpływowych : https://iwaniska.pl/bip/page.php?kat_id=1&id=1850&parent_id=1850