wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
Nasi na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym

W dniu 22 maja 2019 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2  w Opatowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym .Gminę Iwaniska reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach. W skład grupy do lat 12 wchodzili: Oliwia Niedbała , Natalia Suska, Krzysztof Kostępski i Kamil Górczyński. Grupę uczniów starszych tworzyli chłopcy z klasy III A gimnazjum: Hubert Madej, Dominik Dawiec i Jakub Głodek . Zadaniem drużyn w tym turnieju było rozwiązanie testu z wiedzy o ruchu drogowym ( 35 pytań) , wykazanie się wiedzą i umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu ( w tym roku bardzo ciekawe!) , na torze przeszkód i udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużyna z grupy starszych uczniów zajęła III miejsce, zdobywając cenne nagrody.

 

 
Koncert przebojów lat 60, 70 i 80-tych

19 maja 2019 roku w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbył się koncert przebojów lat 60, 70 i 80-tych pod patronatem Wójta Gminy Iwaniska. W Polsce wspomniane lata zaowocowały wieloma niezapomnianymi przebojami. To właśnie największe z nich zostały zaprezentowane przez dzieci i młodzież z terenu gminy Iwaniska.

Niedzielne popołudnie było dla dzieci swego rodzaju lekcją historii, głównie za sprawą zgromadzonych rekwizytów charakteryzujących ten okres. Były to m.in. płyty winylowe z lat 60-tych, adapter, aparat fotograficzny z lat 70-tych, odtwarzacz kaset video, meble z lat 60./70-tych, aparat telefoniczny z lat 70-tych i wiele innych.  Z kolei dla dorosłych  był to wspaniały sposób  na przywołanie wspomnień z lat młodości.

Podczas trwania koncertu zgromadzeni goście i turyści zwiedzający ruiny zamku mogli podziwiać dekoracje oraz degustować potrawy przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Kujawy, Ujazd oraz  Łopatno.

Na zakończenie Sekretarz Gminy Wiesława Słowik podziękowała Staroście Opatowskiemu Tomaszowi Stańkowi, Wicestaroście Małgorzacie Jalowskiej oraz wszystkim zgromadzonym gościom za przybycie. Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek wraz z Przewodniczącym Gminy Iwaniska Wiesławem Kowalczykiem wręczyli wokalistom upominki, po czym wszyscy wspólnie zaśpiewali przebój Maryli Rodowicz „Kolorowe Jarmarki”.

Podczas koncertu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, ciepłej herbaty/kawy. Organizatorami byli Wójt Gminy Iwaniska we współpracy z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 15 z 15