poniedziałek, 22 październik 2018
 
 
Dożynki Gminne
 
Turniej Dzikich Drużyn


W środę, 15 sierpnia na  Stadionie Sportowym w Iwaniskach odbyły się rozgrywki Dzikich Drużyn w turnieju piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Iwaniska – Marka Stańka. Piękne widowisko piłkarskie zapewniało cztery drużyny z pięciu zgłoszonych – ok 50 zawodników. W rozgrywkach nie przeszkodziła pogoda, a kibice zaskoczyli frekwencją. 

 Wyniki finału przedstawiają się następująco:

 I miejsce – UKS IWANISKA

 II miejsce – Atletico Anaconda - Iwaniska

 III miejsce – UKS Baćkowice

 IV miejsce – Nam strzelać nie kazano - Iwaniska

 Zwycięskie drużyny otrzymały puchary z rąk Wójta Gminy Iwaniska Marka Stańka, któremu towarzyszył radny Iwanisk Andrzej Pietrzyk.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był Uczelniany Klub Sportowy, a turniej przeprowadził Konrad Tomaszewski – opiekun środowych rozgrywek. Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn wpisuje się już w tradycje letnich imprez naszej gminy i cieszy się coraz większym zainteresowaniem samych piłkarzy jak również ich bliskich i kibiców oraz całej społeczności lokalnej.

 
Festyn rodzinny w Wojnowicach
W niedzielę, 12 sierpnia na boisku sportowym w miejscowości Wojnowice (Gmina Iwaniska) odbył się festyn pod hasłem „Bezpieczniej na drodze” organizowany przez Urząd Gminy Iwaniska wraz z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. Festyn ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach w naszej gminie. W związku z tym policjanci z KPP w Opatowie asp. Krzysztof Pietrzyk wraz z sierż. szt. Grzegorzem Kwiatkowskim wygłosili prelekcję do zgromadzonych. W trakcie festynu zabawy dla zebranych dzieci prowadziła Wiesława Słowik – sekretarz gminy Iwaniska wraz z pracownikami GCBiK w Iwaniskach. Wójt Marek Staniek dziękując na zakończenie przybyłym rodzicom z ich pociechami mówił:„Dziękuje za Waszą obecność i troskę o bezpieczeństwo naszych pociech, które stanowią o przyszłości gminy”. Na zakończenie wójt wraz sekretarz gminy rozdawali odblaski, których celem jest zwiększenie widoczności dzieci na drodze.

Czytaj całość...
 
Droga po remoncie w Tęczy

W sobotę, 11 sierpnia w miejscowości Tęcza (gm. Iwaniska) dokonano uroczystego odbioru i otwarcia drogi gminnej o łącznej długości 1990 metrów. Przecięcia wstęgi dokonał Marek Staniek – wójt gminy Iwaniska oraz Wiesława Słowik sekretarz gminy wraz z sołtysem sołectwa Stanisławem Pietrzykiem i radnym Stefanem Kwiatkiem oraz najmłodszymi mieszkańcami Tęczy. Ludność domów, do których prowadzi droga nie kryli radości z powodu utworzenia tam twardej asfaltowej nawierzchni, która będzie nieocenioną pomocą również dla rolników. W trakcie spotkania sekretarz gminy Wiesława Słowik wraz z pracownikami GCBiK w Iwaniskach prowadziła gry i zabawy dla dzieci. „Radość na twarzach dzieci i ich rodziców są najważniejszą motywacją do działania dla włodarzy gminy”- powiedział wójt. Na koniec rozdano odblaski, których zadaniem będzie zwiększenie widoczności na drodze, co wiąże się z bezpieczeństwem nie tylko w okresie kończących się już wakacji ale nadchodzących jesiennych wieczorów. 

 
Informacja
 
Umowa na blisko 4 miliony złotych podpisana Rusza rewitalizacja Iwanisk
W czwartek 9 sierpnia  w Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach została podpisana umowa na dofinansowanie rewitalizacji Iwanisk. W spotkaniu z władzami województwa, na którym dokonano uroczyście podpisania umowy udział wzięli przedstawiciele gminy w osobie Marka Stańka wójta Gminy Iwaniska oraz Wiesławy Słowik sekretarz i skarbnika Gminy Iwaniska Teresy Kaptur. Władze województwa reprezentowali Marek Szczepanik członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego wraz z Eweliną Bień – radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W spotkaniu udział wzięli również: przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego Zbigniew Wołcerz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Iwaniska Stanisław Górczyński i Wiesław Kowalczyk oraz radni Wioleta Kargulewicz i Andrzej Pietrzyk. Obecny był również sołtys Piotr Paluch.

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wynosi 3.923.740.71 i jest przeznaczone, zgodnie z projektem, na rewitalizację Iwanisk, której celem jest wielofunkcyjne zagospodarowanie przestrzeni publicznej i obiektów, co poprawi jakość życia mieszkańców. Zrewitalizowane zostaną m.in. dworzec autobusowy w Iwaniskach oraz Dom Kultury. W trakcie spotkania wójt Marek Staniek mówił o potrzebie unowocześniania centrum gminy, które tętni życiem lokalnej społeczności i turystów oraz o dotychczasowym jej rozwoju.

- Potrzebę unowocześnienia centrum zauważają i sygnalizują mieszkańcy – mówił wójt. - Cieszę się, że kolejny raz możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy.

Władze gminy zakładają, że realizacja inwestycji przyczyni się do lepszego dostępu do usług ogólnospołecznych dając tym impuls do ożywienia gospodarczego centrum Iwanisk i pozytywnych zmian w środowisku naturalnym realizując zrównoważony rozwój i poprawa jakości życia mieszkańców Iwanisk.

 
Informacja

INFORMACJA

Wójt Gminy Iwaniska informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy w Iwaniskach, zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 121 z późn. zm.) na okres 21 dni, tj. od dnia 06.08.2018 r. do dnia 27.08.2018 r. został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 78 położonej w obrębie ewidencyjnym Toporów, gmina Iwaniska ( do oddania w dzierżawę przeznacza się część nieruchomości o powierzchni 1,0000 ha).

Dodatkowych informacji udziela Referat Rolnictwa, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy Urzędu Gminy w Iwaniskach, pok. nr 3, tel. 15 860-12-54 wew. 106 w godzinach od 730 do 1530  od poniedziałku do piątku.

 
Wojewódzkie obchody święta świętokrzyskiej policji w Ujeździe, w gminie Iwaniska
W sobotę, 28 lipca 2018 r., świętokrzyska policja obchodziła swoje święto. Uroczystości odbyły się w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe w gminie Iwaniska. Obchody święta policji rozpoczęła Msza Św. w intencji policjantów w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach, której przewodniczył biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. Oprawę muzyczną zapewnił chór parafii garnizonowej w Kielcach oraz orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

            W Zamku Krzyżtopór w Ujeździe wręczone zostały mianowania na wyższe stopnie oraz odznaczenia. Po oficjalnej części można było obejrzeć pokazy policyjnego sprzętu, tresury psów, przyjrzeć się pracy techników kryminalistyki.

Nie zabrakło także występów dzieci z zajęć wokalnych i tanecznych z Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach oraz dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Iwaniska. Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek wręczył nagrody zebranym artystom i ich opiekunom.

Czas uświetnił także występ Kabaretu „EWG”, który w wystawionych spektaklach zabawiał zgromadzonych mieszkańców gminy.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 27 - 34 z 34