poniedziałek, 17 grudzień 2018
 
 
Życzenia na Boże Narodzenie
 
ORĘDZIE MIŁOŚCI Z GROTY BETLEJEMSKIEJ - JASEŁKA RELIGIJNO  PATRIOTYCZNE W SZKOLE W UJEŹDZIE


13 grudnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbyły się jasełka bożonarodzeniowe o charakterze patriotycznym pod hasłem: „Przesłanie Miłości”.

W uroczystości udział wzięli: wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, radny Rady Powiatu Opatowskiego– Zbigniew Wołcerz, dyrektor Banku Spółdzielczego w Staszowie/Oddział Iwaniska – Edmund Szymański, radny Rady Gminy Iwaniska – Władysław Orkisz, przewodnicząca Rady Rodziców – Elżbieta Woźniak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, a także licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy społeczności lokalnej.


Czytaj całość...
 
Nieodpłatna Pomoc Prawna




Czytaj całość...
 
DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ W SZKOLE W UJEŹDZIE POD PATRONATEM WÓJTA GMINY IWANISKA

 W uroczystościach udział wzięli: wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek,  radna – Zofia Kowalska, radny Rady Gminy Iwaniska – Władysław Orkisz, przewodnicząca Rady Rodziców – Elżbieta Woźniak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz licznie przybyli rodzice, dziadkowie i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Obchody  rozpoczęły się uroczystą akademią upamiętniającą długą drogę do wolności polskiego narodu, który przez 123 lata niewoli nigdy nie pogodził się z utratą niepodległości i podejmował trud walki o wolną Polskę. Akademia zakończyła się  modlitwą za Ojczyznę oraz  odśpiewaniem pieśni ,,Boże, coś Polskę”. Gratuluję wam umiejętności aktorskich. To była niezwykła lekcja historii, ale też lekcja wychowania patriotycznego – mówił wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek.

Następnym punktem „Dnia dla Niepodległej” był polonez zatańczony przez uczniów klas IV – VIII  na tle biało-czerwonej flagi. Został on uwieńczony  lecącymi ku niebu balonami w barwach narodowych.


Czytaj całość...
 
DEGUSTACJA MIODU W SZKOLE W UJEŹDZIE




21 listopada 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odwiedził Henryk Szczepański – prezes Koła Pszczelarzy w Iwaniskach, który na temat pszczół i produkowanego przez nie miodu wie prawie wszystko.

Pan Henryk na spotkanie przybył wyposażony w akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz okazy tych interesujących owadów. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w ulu, jaka panuje w nim hierarchia, przedstawił również zdrowotne wartości miodu. Zapoznał dzieci z budową ula, pokazał też specjalną ramkę wyjętą z jego środka.

Maluchy miały możliwość przymierzyć strój używany przez hodowcę pszczół. Z wielkim zaciekawieniem oglądały  podkurzacz, ramkę czy też dłuto pszczelarskie. Dowiedziały się jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają nektar na miód. Wszystkie dzieci mogły obejrzeć plastry miodu, wosk i kit pszczeli.

Na zakończenie wizyty Pan Szczepański zaprosił wszystkie przedszkolaki do degustacji miodu, podczas której mogły spróbować produktów pszczelich takich jak miód czy też pyłek kwiatowy.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza przedszkolaki podziękowały za mile spędzony czas.

 
DZIELNICOWY O PRAWACH DZIECKA  WARSZTATY W SZKOLE W UJEŹDZIE




W piątek, 7 grudnia 2018 roku przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Opatowie – dzielnicowy Gminy Iwaniska starszy aspirant Radosław Krakowiak rozmawiał z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe o prawach dziecka.

Podczas spotkania funkcjonariusz omówił prawa dziecka, zwracając uwagę na to, że powinny być one przestrzegane i respektowane przez wszystkie osoby dorosłe. Przypomniał w jakich sprawach i pod jaki numer telefonu można zadzwonić do Rzecznika Praw Dziecka lub zgłosić problem dzwoniąc pod numer telefonu zaufania. Odniósł się również do aktów prawnych gwarantujących prawa dzieci w Polsce,  a mianowicie do KONSTYTUCJI RP, KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA oraz USTAWY O RZECZNIKU PRAW DZIECKA.