poniedziałek, 19 luty 2018
 
 
Komunikat meteo
 
WYJĄTKOWY KONCERT DLA BABĆ I DZIADKÓW W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W UJEŹDZIE

 

Życzenia dla babci, która łzy radości roni i sto buziaków dla dziadka, co serce dla wnuków ma na dłoni, przekazali podczas uroczystego koncertu w dniu 24 stycznia 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe licznie przybyłym na uroczystość swoim babciom i dziadkom.

W tym niecodzienny wydarzeniu udział wzięli: wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Ścibisz, Radny Rady Gminy Władysław Orkisz, przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Woźniak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości szkolnych. Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla seniorów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości i wspomnień.

Zaprezentowany koncert był swego rodzaju podziękowaniem za bezgraniczną miłość, wyrozumiałość, cierpliwość i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Dzieci postarały się, aby spędzony wspólnie tego dnia czas na długo pozostał w pamięci. Dziadkowie z dumą podziwiali popisy wokalno – aktorskie swoich wnuków.

Na zakończenie uroczystości, dzieci obdarowały swoje ukochane babcie oraz swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie i zaprosiły na gorący jak ich serca i słodki jak miód poczęstunek przygotowany przez niezawodną Radę Rodziców.

 
Informacja
 
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Jastrzębskiej Woli

Tradycyjnie jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bp. Jana Chrapka w Jastrzębskiej Woli 22.01. 2018r. odbyła się uroczystość z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka”. Wśród zaproszonych gości byli liczni dziadkowie i babcie. Na uroczystości obecny był  Wójt Gminy Iwaniska Pan Marek Staniek. Zebrani z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzach oglądali przygotowany występ artystyczny uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Ewy Struś i pani Anny Kozłowskiej. Goście podczas słuchania montażu słowno - muzycznego mogli przypomnieć sobie swoje młodzieńcze czasy, mieli możliwość wysłuchania wspólnego śpiewania kolęd oraz obejrzeli tańce ludowe i przyśpiewki w wykonaniu zespołu ,,Jastrzębiacy”. Dziadkowie i babcie dostali przygotowane przez wnuki upominki, wykonane przy pomocy p. Mirosławy Lipińskiej- Sikory. Wójt Gminy Marek Staniek oraz pani Dyrektor Teresa Paluch złożyli serdeczne życzenia naszym kochanym babciom i dziadkom.

 

 
Koncert
 
Budżet mocno inwestycyjny. Rozmowa z Markiem Stańkiem, wójtem gminy Iwaniska

Jaki jest tegoroczny budżet gminy Iwaniska?

Tegoroczny budżet został uchwalony pod koniec grudnia ubiegłego roku i jest mocno inwestycyjny. Planowane dochody to ponad 27,5 miliona złotych, wydatki zaplanowane na poziomie 27,4 miliona złotych. W tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy środki finansowe na inwestycje wieloletnie oraz te, które będą dofinansowane ze środków unijnych.  Będziemy realizować różne projekty w ramach programów regionalnych, na przykład projekt „Z wiarą w przyszłość” – zwiększenie dostępu do wysokiej klasy jakości edukacji przedszkolnej oraz podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego”. W tym roku na ten projekt przeznaczymy prawie sto tysięcy złotych. Wspólnie z gminą Bogoria przystępujemy do projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pod nazwą „Zwiększenie dostępu i jakości e-usług publicznych na terenie gminy Iwaniska”, który pozwoli na wymianę wodomierzy u wszystkich użytkowników sieci z obu gmin. Nowe, elektroniczne liczniki pozwolą nie tylko komputerowo spisywać wodę ale także uzyskiwać informacje o awariach i spadkach ciśnienia wody. Na cel przeznaczymy 130 tysięcy złotych w ciągu 2 lat. Jesteśmy również po wstępnej ocenie projektu rewitalizacji Iwanisk. Mamy na ten cel zabezpieczone środki finansowe w tegorocznym budżecie i na kolejne cztery lata. Przymierzamy się także do projektu zagospodarowania przestrzeni publicznej w miejscowości Mydłów. W tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy 200 tysięcy złotych i na przyszły rok także 200 tysięcy złotych. Chcemy zagospodarować staw w Mydłowie oraz wybudować parking przy cmentarzu w tej miejscowości. To nie jedyny projekt dla Mydłowa. Planujemy zagospodarować teren miedzy szkołą i kościołem. W tym roku opracowujemy projekt. Zamierzamy pozyskać 500 tysięcy złotych na ten cel z PROW.

Czytaj całość...
 
Święto Babci i Dziadka PSP Mydłów

W Szkole Podstawowej w Mydłowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

W dniu 19.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Mydłowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz licznie zgromadzonych babć i dziadków, nauczycieli oraz uczniów szkoła gościła wójta Gminy Iwaniska - pana Marka Stańka, oraz radnych - pana Cezarego Miśkiewicza i  pana Wiesława Kowalczyka. Pan wójt, zabierając głos podziękował za przygotowanie przedstawienia nauczycielom oraz dzieciom. Babciom i dziadkom przekazał najszczersze życzenia.  

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli obejrzeć swoje pociechy przedstawiające montaż słowno – muzyczny pt. „ Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent. Przygotowany został on pod czujnym okiem wychowawców: Pani Anny Majsak, Pani Doroty Tomaszewskiej oraz Pani Danuty Judy. Pani dyrektor Grażyna Krakowiak złożyła wszystkim przybyłym babciom i dziadkom serdeczne życzenia.

 Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami - były to piękne laurki zdobione motywami kwiatów. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 20 z 20