poniedziałek, 22 październik 2018
 
 
Informacja Specjalna Strefa Ekonomiczna
Czytaj całość...
 
Kondolencje
 
Kondolencje
 
Rozbudowa szkoły w Ujeździe

Trwa rozbudowa szkoły w Ujeździe. Wprowadzona reforma oświaty, zmieniająca szkoły z sześcio- na ośmioklasowe spowodowała konieczność dostosowania budynków oświatowych w gminie Iwaniska do nowych potrzeb.  

- Chcemy zapewnić zwiększonej liczbie uczniów komfortowe warunki nauki – podkreśla wójt Marek Staniek.

Pierwszy etap rozbudowy budynku szkolnego w miejscowości Ujazd obejmuje rozbudowę szkoły wraz z łącznikiem. Projektowany budynek szkoły zlokalizowany jest w środkowej części działki po południowej stronie budynku istniejącej szkoły. Budynek zostanie funkcjonalnie i technicznie połączony z budynkiem istniejącym.

Program funkcjonalny przewiduje zorganizowanie w rozbudowanym obiekcie szkoły podstawowej ośmiooddziałowej, wydzielonego pomieszczenia dla grupy zerowej, punktu przedszkolnego z trzema grupami rocznikowymi i zespołu żywieniowego oraz świetlicy.

Czytaj całość...
 
Informacja na temat spotkań informacyjnych dotyczących programu Czyste Powietrze
 
Lokalne Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości w ŁagowieStowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej utworzyło w Łagowie Lokalne Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości tj. miejsca udostępnianego dla przedsiębiorców z obszaru gmin: Baćkowice, Iwaniska, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów, Waśniów i Brody, gdzie będą mogli bezpłatnie się spotkać, zorganizować szkolenie, konferencje, spotkanie promujące produkty lub usługi lub pracować na zasadzie Open Space. Działalność Lokalnego Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości dostosowana jest do potrzeb przedsiębiorców co oznacza, że spotkania będą mogły się odbywać od poniedziałku do soboty w dogodnych godzinach.

W siedzibie Stowarzyszenia prowadzony jest harmonogram udostępniania sal i rezerwacji. Każdy przedsiębiorca lub podmiot działający na rzecz przedsiębiorców może skorzystać bezpłatnie z pomieszczeń i sprzętu w ustalonych wcześniej dniach i godzinach.

Lokalne Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości to dwie sale wyposażenie w meble oraz sprzęt dydaktycznych na potrzeby prowadzenia szkoleń i kursów dla przedsiębiorców. Mniejsze pomieszczenie umożliwia prowadzenia warsztatów, spotkań przedsiębiorców w mniejszym gronie oraz szkoleń w niewielkich grupkach do 12 osób. Na wyposażeniu pomieszczenia jest duży stół i 12 krzeseł, komoda oraz tablica interaktywna. Duża sala szkoleniowa umożliwia organizację szkoleń, konferencji i spotkań przedsiębiorców, w których liczba uczestników będzie mogła wynieść nawet 44 osoby. Sala jest wyposażona w sprzęt multimedialny: duży telewizor 75 cali, projektor i 17 laptopów wraz z oprogramowaniem umożliwiających prowadzenie szkoleń komputerowych wynikających z potrzeb przedsiębiorców, zestaw szaf do przechowywania materiałów dydaktycznych i szkoleniowych oraz okryć uczestników. W razie większej liczby uczestników na wyposażeniu są również dodatkowe stojące wieszaki na ubrania.

Projekt pn. „Kreator Przedsiębiorczości” dofinansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania

Czytaj całość...
 
Ostrzeżenie meteo
 
Informacja
 
<< « start < wstecz 1 2 3 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 14 - 26 z 34